Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. 4-latek z Gubina wcale nie jest zakażony. Lekarz publikuje wymowny post

Koronawirus w Polsce. 4-latek z Gubina jednak nie był zakażony. Rodzinę oskarżono o zatajanie informacji. Prawda wydaje się jednak zupełnie inna. Lekarz przeprasza i pisze o błędnie wykonanym teście.

Koronawirus w Polsce. 4-latek z Gubina wcale nie jest zakażony. Lekarz publikuje wymowny postŹródło: East News
dmgpqhz
dmgpqhz

W piątek 20 marca do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafił 4-latek z raną głowy. Jego mama źle się czuła, więc na pogotowie przywiozła go babcia. Dziecko skierowano najpierw do ambulatorium chirurgicznego, które jest przy SOR-ze, a następnie na blok operacyjny. Okazało się, że jego rana wymaga interwencji chirurga.

Jak informuje "Gazeta Lubuska", z rodziną przeprowadzono wywiad, z którego wynikało, że chłopiec nie znajduje się w grupie osób, które mogły się zarazić koronawirusem. Przy wypisie ze szpitala babcia 4-latka miała powiedzieć, że mógł on mieć styczność z osobami, "które narażone były na zakażenie".

Pojawiła się także informacja, że matka 4-latka - wróciła z Niemiec, ma kaszel i gorączkę.

Gdy zrobiono dziecku test, wyszedł pozytywnie. Personel, który miał kontakt z dzieckiem, trafił na kwarantannę. W internecie natomiast pojawił się post jednego z zielonogórskich lekarzy z apelem do pacjentów, by nie ukrywali prawdy.

dmgpqhz

"Apel do wszystkich!!! To może nie apel, ale gorąca prośba. Ludzie dajcie nam żyć i przy okazji sobie, bo jak nas wykończycie to i siebie. Sytuacja z Oddziału z piątku. Przyjęte dziecko z babcią z raną głowy. Oboje kaszlący. Wywiad epidemiologiczny ujemny. Na sugestię, że może być to koronawirus babcia odpowiada rozbrajająco: my na takim zadupiu żyjemy, że gdzie u nas koronawirus!? Mimo wszystko test. Dziś przychodzi wynik POZYTYWNY!!! Babcia "zapomniała” dodać, że matka dziecka a jej córka z Niemiec wróciła, kaszle i ma gorączkę. Ot taka nieistotna rzecz... Drobiazg taki malutki a skutki w zasadzie nieistotne: jedyny Oddział Chirurgii Dziecięcej na terenie byłego województwa zielonogórskiego zamknięty, dyżury zawieszone, cały personel na kwarantannie poddawany testom, dwie działające przychodnie nieczynne, pacjenci z pilnymi chorobami chirurgicznymi kierowani do Poznania i Gorzowa. Brawo!!! Da się? Da!!! Ludzie, jak nie oprzytomniejecie, to wykończycie nas a potem siebie, bo nie będzie miał was kto leczyć...” - brzmiał wpis lekarza.

Teraz jest już usunięty.

Jak się jednak okazało, drugi i trzeci test zrobiony dziecku dały wynik negatywny. 4-latek nie ma koronawirusa. Matka dziecka twierdzi, że nikt nikogo nie okłamał, a ona wcale nie miała gorączki.

dmgpqhz

Lekarz, który wcześniej oskarżył babcię o zatajanie prawdy, teraz przeprasza. W swoim kolejnym wpisie, cytowanym przez "Gazetę Lubuską", pisze także: "Napisałem go pod wpływem emocji nie weryfikując wszystkich informacji. A jak wiadomo w takich sytuacjach emocje nie są dobrym doradcą. Dodać jednak chciałem że tekst pojawił się po nieprawidłowo przeprowadzonym teście pozytywnym u dziecka, za który trudno mi odpowiadać. Gdyby ktoś wykonał rzetelnie swoją robotę tematu by nie było".

Koronawirus w Polsce i na świecie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Chorobę COVID-19 wywołującą koronawirus (SARS-CoV-2) po raz pierwszy zdiagnozowano w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Błyskawicznie rozprzestrzeniła się po wszystkich kontynentach. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

dmgpqhz

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Pojawiają się jednak także informacje o nietypowych objawach - takich jak brak węchu czy apetytu, biegunka i wymioty.

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku i z chorobami towarzyszącymi. Okazuje się jednak, że wśród ofiar są także osoby bez dodatkowych obciążeń zdrowotnych i w znacznie młodszym wieku.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmgpqhz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmgpqhz
Więcej tematów