Trwa ładowanie...
d3vw5qg

Koronawirus w Polsce. Babcia 4-latka oszukała lekarzy. Oddział chirurgi dziecięcej w Zielonej Górze zamknięty

Zamknięto oddział chirurgii dziecięcej szpitala w Zielonej Górze. Powód? 4-latek, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Babcia chłopca ukryła przed medykami to, że matka dziecka wróciła z Niemiec, kaszle i ma gorączkę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Babcia 4-latka oszukała lekarzy. Oddział chirurgi dziecięcej w Zielonej Górze zamknięty
Koronawirus w Polsce. Babcia 4-latka oszukała lekarzy. Oddział chirurgi dziecięcej w Zielonej Górze zamknięty (PAP, Fot: Lech Muszyński)
d3vw5qg

4-latek zranił się w głowę. Mama chłopca źle się czuła, więc do szpitala zabrała go babcia. W piątek po południu zawiozła go na Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala w Zielonej Górze - informuje gazetalubuska.pl.

Dziecko skierowano najpierw do ambulatorium chirurgicznego, które jest przy SOR-ze, a następnie na blok operacyjny. Okazało się, że jego rana wymaga interwencji chirurga.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zmarł drugi zakażony SARS-CoV-2 ksiądz. 8 duchownych w kwarantannie

d3vw5qg

Po zabiegu dziecko przyjęto na oddział chirurgii dziecięcej i urologii szpitala. W poniedziałek chłopiec miał wrócić do domu. Lekarz, który go wypisywał zauważył jednak, że chłopiec kaszle. Zlecił wykonanie wymazu i test na koronawirusa. We wtorek okazało się, że dziecko jest zakażone koronawirusem.

Okazało się, że babcia chłopca ukryła przez lekarzami fakt, że jej córka - matka 4-latka - wróciła z Niemiec, ma kaszel i gorączkę.

- Cały personel, który miał bezpośredni kontakt z dzieckiem, jest w tej chwili na kwarantannie i nie może pracować - poinformowała portal gazetalubuska.pl Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka zielonogórskiego szpitala.

Oddział Chirurgii Dziecięcej został zamknięty niemalże w całości. Pacjenci są kierowani do Gorzowa i Poznania.

d3vw5qg

Koronawirus w Polsce. Już ponad 900 przypadków

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

W środę rano liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 927 przypadków. 12 osób zmarło.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. We Wrocławiu zmarli dwaj mężczyźni zakażeni koronawirusem

By powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa wprowadzono w Polsce najpierw stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii. We wtorek, rozporządzeniem ministra zdrowia wprowadzono w naszym kraju nowe obostrzenia, dotyczące przemieszczania się osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło: gazetalubuska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vw5qg

Podziel się opinią

Share

d3vw5qg

d3vw5qg
Więcej tematów