Trwa ładowanie...

Koronawirus w Niemczech w dramatycznej fazie. Najgorzej od początku pandemii

Tak źle w Niemczech jeszcze nie było od początku pandemii. Prawie 32 tys. nowych zakażeń i ponad 1100 zgonów w ciągu doby.
Share
COVID w Niemczech. Angela Merkel ostrzegła, że pandemia koronawirusa potrwa jeszcze przez dłuższy czas
COVID w Niemczech. Angela Merkel ostrzegła, że pandemia koronawirusa potrwa jeszcze przez dłuższy czasŹródło: PAP
d3fz8dc

W ciągu ubiegłej doby potwierdzono w Niemczech 31 849 zakażeń koronawirusem i 1188 zgonów - poinformował w piątek Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI). To największa liczba przypadków śmiertelnych od początku pandemii.

Łączna liczba zakażonych od początku pandemii zwiększyła się do 1 866 887, a zmarłych do 38 795.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegła w czwartek, że pandemia koronawirusa potrwa jeszcze przez dłuższy czas i należy się spodziewać jej nasilenia.

d3fz8dc

Koronawirus w Niemczech. Lockdown do końca stycznia

Obecnie w Niemczech obowiązuje lockdown. Został przedłużony do 31 stycznia. Władze zdecydowały, że w okręgach o dużej liczbie zakażeń koronawirusem zasięg przemieszczania się powinien być ograniczony do 15 kilometrów wokół miejsca zamieszkania. Ma to dotyczyć regionów, w których w ciągu siedmiu dni występowało ponad 200 nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

Nie ma też zgody na powrót uczniów do nauczania stacjonarnego. Szkoły mają zostać zamknięte do końca stycznia. Podobnie jest w przypadku sklepów. Niemcy mogą robić niezbędne zakupy jedynie w sklepach spożywczych, apteki, drogerie, banki i placówki pocztowe.

Osoby przyjeżdżające do Niemiec są zobowiązane wykonać dwa testy na obecność koronawirusa. Podróżujący będą musieli się również liczyć z 10-dniową kwarantanną, jednak może być ona zredukowana do 5 dni, jeśli powtórne badanie na COVID-19 da wynik negatywny.

d3fz8dc

Szczepionka na COVID. Rzecznik rządu potwierdza doniesienia dot. negocjacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fz8dc

Podziel się opinią

Share
d3fz8dc
d3fz8dc
Więcej tematów