Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Europie. Polacy boją się zakażenia mniej od Włochów

Niewiele ponad jedna trzecia Polaków obawia się zakażenia koronawwirusem - wynika z sondażu przeprowadzanego w trzech krajach Europy. Wśród Włochów ten odsetek jest dwa razy wyższy.

Share
Koronawirus w Europie. Polacy boją się zakażenia mniej od Włochów
Źródło: Getty Images
d12iqbk

Zachorowania z powodu koronawirusa obawia się 35,3 proc. Polaków, 67 proc. Włochów i 40,8 proc. Niemców - podaje agencja United Surveys, której raport z kilku badań w ciągu ostatnich tygodni przytacza "Rzeczpospolita".

Najbardziej wzrost złych ocen sytuacji jest oczywiście we Włoszech, gdzie liczba ofiar śmiertelnych jest największa. Teraz zachorowania w tym kraju nie obawia się tylko 30 proc. ankietowanych, przy niemal 70 proc. w ostatnich tygodniach lutego. Wśród Polaków takich obaw nie ma 48,3 proc. uczestników badania, a w Niemczech 49 proc.

Ponad połowa ankietowanych w Polsce (52 proc.) stwierdziło, że ze spokojem reaguje na sytuację związaną w kraju. Poruszony był co trzeci, a co piąty zadeklarował poczucie lęku.

Zobacz też: Politycy w obliczu koronawirusa. Sondaż IBSP dla programu WP #Newsroom

Jednocześnie z raportu United Survey wynika, że Polacy w ciągu ostatnich dniach coraz lepiej oceniali działania rządu. W najnowszym badaniu - z 16 marca - taką opinię wyraziło 59,9 proc., przy 41,1 proc. tydzień wcześniej.

d12iqbk

Agencja badawcza United Surveys przeprowadza badanie w ramach Europejskiego Projektu Badawczego (EuNIRI) wraz z SWG (Włochy), INSA (Niemcy).

Koronawirus. Ponad 200 tys. zachorowań na całym świecie

Na świecie liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła w środę 200 tys. Mimo podjętych działań, wprowadzenia ograniczeń i zamknięcia granic, COVID-19 nadal się rozprzestrzenia.

Źródło: "Rzeczpospolita"

d12iqbk

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d12iqbk

Podziel się opinią

Share
d12iqbk
d12iqbk
Więcej tematów