Trwa ładowanie...

Koronawirus w Chinach. Unia wysłała 12 ton medycznego sprzętu ochronnego

Unijny komisarz ds. zarządzania kryzysowego przekazał, że sprzęt trafi do Chin, by pomóc w opanowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Samolot z wyposażeniem medycznym jest już w drodze do Azji.
Share
Koronawirus. Jest pomoc UE dla Chin.
Koronawirus. Jest pomoc UE dla Chin.Źródło: East News
d3kuonq

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen rozmawiała w ostatnich dniach z premierem Chin Li Keqiangiem. Szef rządu Chińskiej Republiki Ludowej przyznał, że jego kraj pilnie potrzebuje pomocy przy pozyskaniu zaopatrzenia medycznego.

"Po informacjach z Chin unijne centrum koordynacji reagowania kryzysowego kontaktuje się ze wszystkimi państwami członkowskimi UE, aby ułatwić dostawę potrzebnego osobistego wyposażenia ochronnego" - podała Komisja Europejska. Komisarz ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarczicz dodał, że państwa członkowskie zebrały już w sumie 12 ton sprzętu i jest on w drodze do Azji.

d3kuonq

Chiny. Brakuje maseczek i testów medycznych

W piątek informowaliśmy w Wirtualnej Polsce o doniesieniach chińskiego dziennikarza. Chen Qiushi z kamerą udał się do kilku szpitali w mieście Wuhan, gdzie szaleje koronawirus. Na nagraniach, które umieścił w sieci widać płaczących pacjentów i przepełnione placówki. - Brakuje maseczek i testów medycznych - grzmiał mężczyzna. W filmiku pokazywał nawet zmarłego pacjenta, który siedział na korytarzu, a jego głowę podtrzymywał ktoś z rodziny.

Przypomnijmy, że w sobotę wieczorem w Warszawie wylądował samolot Polskich Linii Lotniczych z Chin. Maszyną zostali sprowadzeni do kraju pracownicy firmy oraz pasażerowie z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydowali się wrócić do Polski.

Z kolei premier zapowiedział, że inni Polacy z Chin, przez Francję zostaną przetransportowani specjalnymi wojskowymi samolotami do Wrocławia. - W związku z sytuacją epidemiologiczną w chińskiej prowincji Hubei zdecydowałem o ewakuacji stamtąd obywateli Rzeczypospolitej Polskiej - dodał na swoim profilu na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

d3kuonq

Zobacz też: Radosław Fogiel krytycznie o wypowiedzi Tomasza Grodzkiego

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kuonq

Podziel się opinią

Share
d3kuonq
d3kuonq
Więcej tematów