Trwa ładowanie...
d2vz5b5

Koronawirus. Słowacja przywraca część ograniczeń

Koronawirus. Władze Słowacji przywracają część obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Dotyczy to przede wszystkim szkół i imprez masowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Słowacja przywraca część ograniczeń
Koronawirus. Słowacja przywraca część ograniczeń (PAP)
d2vz5b5

O przywróceniu obostrzeń poinformował szef resortu zdrowia Słowacji Marek Krajczi tuż po spotkaniu z epidemiologów. Według nowych zasad uczniowie po powrocie do szkół po wakacjach będą nosić maseczki przez pierwsze dwa tygodnie.

Wraz z początkiem roku szkolnego rodzice będą musieli przekazać kierownikom szkół lub nauczycielom oświadczenie, w którym stwierdzą, że dziecko nie ma oznak zakażenia SARS-CoV-2 i nie było po 17 sierpnia za granicą, ani nie uczestniczyło w imprezach zbiorowych - podaje PAP w serwisie poświęconym epidemii koronawirusa.

Zobacz także: Białoruś. Łuska z napisem "Made in Poland". Wiceszef MON o "oczywistej prowokacji"

Zgodnie z zaleceniami epidemiologów władze Słowacji zakazały przeprowadzania przez cały wrzesień imprez masowych na otwartej przestrzeni z udziałem ponad 1000 osób - także sportowych. W pomieszczeniach zamkniętych ograniczenie ma dotyczyć obecności ponad 500 osób po godzinie 23 i dotyczyć będzie również zabaw weselnych.

d2vz5b5

Koronawirus w Polsce. Nowe dane ministerstwa

Badania laboratoryjne potwierdziły 811 nowych zakażeń koronawirusem. Łącznie odnotowano 54 487 przypadków - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło kolejnych 14 osób.

Od piątku 18 powiatów będzie objętych obostrzeniami - strefami żółtymi i czerwonymi - czyli o jeden mniej niż dotychczas - poinformował również w czwartek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vz5b5

Podziel się opinią

Share
d2vz5b5
d2vz5b5
Więcej tematów