Trwa ładowanie...
d1segll

Koronawirus. Prof. Simon: Wesela w obecnej sytuacji powinny być zakazane

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. W związku z tym rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nowych obostrzeń. W najbliższym czasie znacząco zmniejszą się limity uczestników zgromadzeń - w tym wesel. Zdaniem prof. Simona w obecnej sytuacji w Polsce imprezy te powinny być zakazane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Zdaniem prof. Simona w obecnej sytuacji wesela powinny być zakazane / foto ilustracyjne
Koronawirus w Polsce. Zdaniem prof. Simona w obecnej sytuacji wesela powinny być zakazane / foto ilustracyjne (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d1segll

Prof. Krzysztof Simon w rozmowie z "SuperExpressem" przekazał, że głównym błędem, który popełnił rząd w walce z pandemią koronawirusa, było nieegzekwowanie restrykcji. Zdaniem wirusologa niektóre poluzowania, np. te dotyczące wesel czy zbiorowych imprez były "skandaliczne".

- Odbyło się kilkaset, a może nawet kilka tysięcy wesel w całym kraju, w trakcie których doszło do zakażeń - powiedział ekspert, dodając, że tym samym zwielokrotniła się liczba hospitalizowanych osób, a także zgonów. Prof. Simon podkreślił jednocześnie, że decyzja pozwalająca na organizowanie takich imprez masowych przyniosła ogromne straty.

- Ale to była walka o własny biznes określonych grup, które żyją z wesel. To konflikt interesów i dużych pieniędzy z interesem państwa - zaznaczył. Specjalista wskazał również, że w obecnej sytuacji wesela w Polsce powinny być zakazane.

d1segll

Bezkarność urzędników z poparciem Porozumienia. Gowin: Muszą mieć gwarancję

Koronawirus w Polsce. Prof. Simon: "Niedługo cała Polska będzie czerwoną strefą"

Prof. Simon dodał, że w walce z epidemią należy przede wszystkim "przebić się" z przekazem do społeczeństwa. Polacy powinni sobie w końcu uświadomić, że pandemia jest groźna. W związku z tym należy przestrzegać podstawowych restrykcji, w tym dystansu społecznego, a także higieny rąk. - Jeśli nie, niedługo cała Polska będzie czerwoną strefą - podkreślił specjalista.

d1segll

Koronawirus w Polsce. Piotr Muller zapowiedział zmiany

Piotr Müller w miniony poniedziałek w rozmowie z Polsat News zapowiedział, że planowane są zmiany w zakresie obostrzeń w strefach żółtej i czerwonej.

Rzecznik rządu zaznaczył, że "zmiany w obostrzeniach w strefach żółtych i czerwonych to kwestia kilku, kilkunastu dni". - Rozważamy zmniejszenie limitu liczby gości na weselach również w zielonej strefie - podkreślił Piotr Mueller.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "SuperExpress"

d1segll

Podziel się opinią

Share
d1segll
d1segll
Więcej tematów