Trwa ładowanie...

Koronawirus. Polska. Wybory 2020. Krzysztof Bosak nawołuje do zawieszenia składek na WHO

Kandydat w wyborach prezydenckich 2020 apeluje, aby polski rząd postąpił tak jak prezydent USA Donald Trump ws. WHO. - To organizacja globalistyczna, biurokratyczna i popełniająca masę błędów, finansowana głównie przez koncerny farmaceutyczne - mówi Krzysztof Bosak.

Share
Koronawirus. Polska. Wybory 2020. Krzysztof Bosak nawołuje do zawieszenia składek na WHO
Źródło: PAP, fot: PAP/Tomasz Gzell
d1zj3vd

- Wzywam polski rząd, aby podobnie jak Stany Zjednoczone, zdecydował o zaprzestaniu finansowania Światowej Organizacji Zdrowia - globalistycznej, biurokratycznej i popełniającej masę błędów, finansowanej głównie przez koncerny farmaceutyczne organizacji - powiedział na konferencji prasowej Krzysztof Bosak. Polityk Konfederacji uważa również, że WHO spóźniła się z ogłoszeniem pandemii koronawirusa. Zastrzeżenia co do polityki WHO wysuwał również Donald Trump.

Kandydat w wyborach prezydenckich 2020 podkreśla, że "Polska nie ma wpływu na działania WHO, a przelewa na jej konto 17 milionów złotych rocznie". Przekonuje, że "nasz kraj nie może finansować podmiotów, z których polityką się nie zgadza". - Mamy do czynienia z amokiem politycznej poprawności, który trwa w organizacjach międzynarodowych. Lepiej wydać te pieniądze na sprzęt ochronny dla naszej służby zdrowia. Więcej będzie z tego pożytku - uważa.

Głos zabrał również Jakub Kulesza. Polityk zauważa, że oprócz USA, na błędy popełnione podczas pandemii koronawirusa zwraca również uwagę Japonia. - To wynika nie tylko z braku kompetencji, ale i ze względów politycznych. Światowa Organizacja Zdrowia powinna być merytoryczna i pronaukowa, a taka nie jest. Nie wiemy, czy nasi politycy, stosując się do zaleceń WHO, popełniają błędy i czy te zalecenia mają podłoże merytoryczne, czy też ideologiczne lub polityczne - dodał.

d1zj3vd

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Deficyt środków na ochronę zdrowia to jedno. "Będzie ogromna wyrwa kadrowa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zj3vd

Podziel się opinią

Share
d1zj3vd
d1zj3vd
Więcej tematów