Trwa ładowanie...

Koronawirus. Polska. Szef MSWiA Mariusz Kamiński mówi o kolejnych zmianach

- Straże miejskie i gminne zostaną poddane zwierzchniemu nadzorowi policji - powiedział podczas konferencji szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński. Dodał, że doszło do pierwszych aresztowań za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny.

Share
Koronawirus. Polska. Szef MSWiA Mariusz Kamiński mówi o kolejnych zmianachŹródło: PAP, fot: Piotr Nowak
d48tp24

- Poziom dyscypliny społecznej jest bardzo duży - podkreślił Mariusz Kamiński. W trakcie minionej doby policjanci byli u 150 tys. obywateli na kwarantannie. Tylko nieznaczna część z nich naruszyła obostrzenia - zaznaczył. Chodzi o 750 osób.

Wojsko wesprze policję w patrolach. - W związku ze zmianami, jakie wprowadzono, zmienia się również system działań służb mundurowych. Wielu policjantów będzie na ulicach, w patrolach pomagać im będą żandarmi wojskowi - stwierdził szef MSWiA.

- Straże miejskie i gminne zostaną poddane zwierzchniemu nadzorowi policji - zaznaczył. Zmiana nastąpi od czwartku. Sytuacja w miastach będzie monitorowana przy użyciu m.in. dronów.

Zobacz też: Szachy polityczne prezesa PiS. "Czas przestać o nich myśleć"

Koronawirus w Polsce. Komendant główny Policji mówi o spadku przestępczości

Przeformułowano również sposób kontrolowania osób przebywających na kwarantannie - zostały zobowiązane do zainstalowania specjalnej aplikacji i korzystania z niej - powiedział komendant główny Policji Jarosław Szymczyk.

d48tp24

Dodał, że prewencja nie będzie już tak istotna. - Będziemy stawiać na represję, zwłaszcza wobec osób, które w sposób lekceważący będą łamać zapisy rozporządzenia - stwierdził Szymczyk. Zaapelował o to, by policja "nie miała powodu do karania".

Kamiński dodał, że są już pierwsze przypadki tymczasowych aresztowań za złamanie zasad kwarantanny. - Miejscowości turystyczne będą ściśle kontrolowane przez policję. Musimy ograniczyć wszelki ruch turystyczny, rekreacyjny czy sportowy - dodał minister Kamiński.

Komendant główny Policji powiedział, że w Polsce znacząco spadła przestępczość. Zaznaczył jednak, że oszuści próbują zarabiać na koronawirusie.

d48tp24

Koronawirus. Polska. Spórb o wybory prezydenckie

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce staje się coraz bardziej napięta. Liczba zakażonych i ofiar śmiertelnych rośnie. Mimo to apogeum epidemii jest wciąż przed nami.

Trwa spór związanymi z wyborami prezydenckimi prezydenckich. PiS wprowadza kolejne rozwiązania, które mają umożliwić zagłosowanie jak największej liczbie osób. Opozycja przekonuje, że to nadal zbyt niebezpieczne.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48tp24
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48tp24
d48tp24
Więcej tematów