Trwa ładowanie...

Koronawirus. Polska. Prezes NRL apeluje do KEP ws. księdza Romana Kneblewskiego

Andrzej Matyja żąda od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski reakcji ws. "kapelana narodowców". Szef NRL uważa, że wypowiedzi księdza Romana Kneblewskiego o koronawirusie są szkodliwe i niebezpieczne.

Koronawirus w Polsce. Ksiądz Roman Kneblewski kontrowersyjne o SARS-CoV-2Koronawirus w Polsce. Ksiądz Roman Kneblewski kontrowersyjne o SARS-CoV-2Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d3kf7fd
d3kf7fd

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił się do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z prośbą o reakcję. Zdaniem Andrzeja Matyi chodzi o "nieprawdziwe i wysoce szkodliwe dla zdrowia publicznego" wypowiedzi księdza Romana Kneblewskiego o koronawirusie. Duchowny neguje fakt występowania epidemii oraz potrzebę stosowania środków przed jej szerzeniem.

Koronawirus w Polsce. Ksiądz Roman Kneblewski kontrowersyjne o SARS-CoV-2

"Kapelan narodowców" mówił m.in., że istnieje "rząd światowy, który decyduje o tym, że w wielu krajach wprowadzane są restrykcje mające na celu walkę z COVID-19". Chwalił również prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę za jego podejście do walki z epidemią. Kiedy w marcu istniały obostrzenia dotyczące liczby wiernych w kościele, duchowny chwalił tych, którzy przyszli na mszę i "nie dali się ogłupić".

To tylko niektóre z kontrowersyjnych wypowiedzi księdza. Prezes NRL uważa, że wypowiedzi ks. Kneblewskiego są sprzeczne z wiedzą medyczną i danymi statystycznymi prowadzonymi przez instytucje publiczne. Matyja dodaje, że to "podważa wysiłki lekarzy starających się zapewnić Polakom bezpieczeństwo zdrowotne podczas pandemii".

d3kf7fd

Koronawirus. Polska. Prezes NRL: niebezpieczne wypowiedzi "kapelana narodowców" o COVID-19

Szef Naczelnej Rady Lekarskie podkreśla również, że wypowiedzi księdza mogą narazić na niebezpieczeństwo nie tylko tych, którzy nie będą się stosować do zasad. "Szerzenie takich poglądów może doprowadzić do tragicznych skutków" - podkreśla Matyja. Prezes NRL oczekuje, że Kościół będzie wspierał działania pracowników ochrony zdrowia i przeciwstawiał się szerzeniu nieprawdziwych informacji nt. koronawirusa.

Źródło: nil.org.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3kf7fd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kf7fd
Więcej tematów