Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Nie żyje czwarty kapłan z Domu Księży Seniorów w Radomiu

Nie żyje kolejny duchowny z radomskiego Domu Księży Seniorów, który był zarażony koronawirusem. Tym razem ofiarą jest 91-letni kapłan. Wcześniej zmarło trzech innych księży.

Share
Koronawirus. Polska. Kolejna ofiara w radomskim Domu Księży SeniorówKoronawirus. Polska. Kolejna ofiara w radomskim Domu Księży SeniorówŹródło: Flickr, fot: Dominik Sosnowski
d45wj1k

Diecezja Radomska poinformowała, że w wieku 91 lat zmarł ks. kan. Stanisław Groszek. Był pensjonariuszem Domu Księży Seniorów. Miał 65 lat posługi kapłańskiej. Na emeryturę przeszedł w 2001 r. 91-latek był zarażony koronawirusem. To czwarta ofiara COVID-19 w placówce, po tym jak wykryto tam ognisko pandemii - informuje portal glos24.pl.

Koronawirus. Polska. Kolejna ofiara w radomskim Domu Księży Seniorów

14 lipca zmarło dwóch księży: 92-letni kan. Bogumił Orłowski i 84-letni kan. Andrzej Sasin. Pierwszą ofiarą był 75-letni ks. kan. Mieczysław Marchewka, który zmarł 5 lipca w szpitalu w Radomiu. Ognisko koronawirusa w Domu Księży Seniorów wykryto na początku lipca. Po tym, jak testy wykazały dodatni wynik na obecność SARS-CoV-2 u jednego z duchownych przebadano innych pensjonariuszy. Koronawirusa potwierdzono u kilkunastu kapłanów.

Pięciu księży przebywa w izolacji. Dwóch braci ze zgromadzenia w Kałkowie zgłosiło się już do pomocy jako woluntariusze. W Domu Księży Seniorów przebywa około 30 osób. W czwartek biskup radomski Henryk Tomasik prosił o modlitwę w intencji zakażonych COVID-19 duchownych-emerytów. Tłumaczył, że SARS-CoV-2 to wynik aktywności kapłanów w parafiach, w których pomagali księżom proboszczom.

d45wj1k

Koronawirus w Polsce. Zakażony proboszcz parafii w Radomiu

W poniedziałek koronawirusa potwierdzono również u proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Radomiu. Ks. Gabriel Marciniak o pozytywnym wyniku testu poinformował w mediach społecznościowych. Poprosił również wiernych, którzy w ostatnim czasie mieli z nim kontakt podczas mszy św., o obserwowanie swojego stanu zdrowia. Sanepid zarządził dezynfekcję kościoła na radomskim os. Obozowisko.

Źródło: diecezja.radom.pl/glos24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d45wj1k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45wj1k
Więcej tematów