Trwa ładowanie...

Koronawirus. Polska. Łukasz Szumowski z największym zaufaniem. Wyprzedził dotychczasowych liderów

Walka z koronawirusem w Polsce i na świecie przysparza rządzącym wiele trudności. Ale niektórzy członkowie rady ministrów w trakcie epidemii pokazują się z lepszej strony. Polacy docenili zaangażowanie Łukasz Szumowskiego. Minister zdrowia zdetronizował dotychczasowego lidera rankingu zaufania.
Share
Koronawirus w Polsce. Minister Łukasz Szumowski jest coraz lepiej oceniany przez Polaków
Koronawirus w Polsce. Minister Łukasz Szumowski jest coraz lepiej oceniany przez PolakówŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3wyj57

51,1 proc. Polaków ufa Łukaszowi Szumowskiemu - tak wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla portalu onet.pl. To wzrost o 9,8 punktów procentowych w porównaniu z marcem.

Tym samym minister zdrowia wyprzedził dotychczasowego lidera rankingu Andrzeja Dudę. Prezydent cieszy się zaufaniem 44,5 proc. osób. Na trzecim miejscu jest premier. Mateuszowi Morawieckiemu ufa 42,5 proc.

Kolejne osoby, które Polacy darzą zaufaniem, to Władysław Kosiniak-Kamysz (39,6 proc.) oraz Robert Biedroń (30,3 proc.).

d3wyj57

Zobacz też: Padło pytanie: "czy pójdziesz na wybory?". Wszyscy odpowiedzieli: "nie"

Z sondażu wynika, że najwyższy brak zaufania wśród Polaków jest związany z Januszem Korwin-Mikkem. Nie ufa mu 77,5 proc. ankietowanych.

Rosnąca popularność Szumowskiego doprowadziła do spekulacji związanych z jego ewentualną kandydaturą w wyborach prezydenckich. - Świetny dowcip - skwitował na antenie Radiowej Trójki. I dodał że teraz skupia się na walce z koronawirusem.

d3wyj57

Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (metoda CATI), na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów w dniu 7 kwietnia 2020 r.

Źródło: onet.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wyj57

Podziel się opinią

Share
d3wyj57
d3wyj57
Więcej tematów