Trwa ładowanie...

Koronawirus. Polska. Gliwice. Potwierdzono pierwszy przypadek w Narodowym Instytucie Onkologii

Dyrekcja placówki poinformowała, że SARS-CoV-2 zdiagnozowano u jednej z pielęgniarek. Klinika została oddzielona od pozostałej części szpitala. Osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną koronawirusem zostały skierowane na kwarantannę.

Share
Koronawirus. Polska. Gliwice. Potwierdzono pierwszy przypadek w Narodowym Instytucie OnkologiiŹródło: East News
dhsmrgb

Dyrekcja Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach podała, że w Klinice Radioterapii i Chemioterapii potwierdzono koronawirusa u jednej z pielęgniarek. Szefostwo placówki informuje, że kobieta nie ma i nie miała objawów COVID-19. Oddział został natychmiast oddzielony od pozostałej części szpitala.

Stworzono listę osób, które miały bliski kontakt z zakażoną pielęgniarką. Składa się z 20 członków personelu medycznego oraz 19 pacjentów. Wszyscy zostali skierowani na 14-dniową kwarantannę. W Klinice Radioterapii i Chemioterapii na co najmniej 7 dni wstrzymano przyjęcia. Praca w pozostałych oddziałach jest kontynuowana, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa i ochrony pacjentów przed zakażeniem.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. SARS-CoV-2 w Narodowym Instytucie Onkologii

Władze gliwickiego Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach zaznaczają, że od początku pandemii koronawirusa stosują zasadę separacji oddziałów. Oznacza to, że personel medyczny z jednej kliniki nie kontaktuje się z ludźmi z innych oddziałów. Dyrekcja podkreśla, że pielęgniarka, u której potwierdzono koronawirusa, nie wykonywała żadnych świadczeń w innych klinikach.

dhsmrgb

W Instytucie Onkologii działa laboratorium, gdzie wykonuje się testy na obecność koronawirusa. W województwie śląskim do tej pory SARS-CoV-2 zdiagnozowano u 902 osób, zmarło 49, a wyzdrowiało 40. Pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 6886 osób, a na kwarantannie domowej 4225.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Szachy polityczne prezesa PiS. "Czas przestać o nich myśleć"

Źródło: io.gliwice.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhsmrgb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhsmrgb
Więcej tematów