Trwa ładowanie...

Koronawirus. Opole. Ponad dwustu uczniów pod nadzorem sanepidu

Koronawirus w Opolu. Decyzją sanepidu kwarantanną objęto 169 uczniów z trzech klas II Liceum Ogólnokształcącego. Nadzorem epidemicznym objęto ponadto 65 uczniów z "plastyczniaka".

Opole. Ponad 200 uczniów objętych nadzorem epidemicznym Opole. Ponad 200 uczniów objętych nadzorem epidemicznym Źródło: Google Maps
d4b8n8r
d4b8n8r

W związku z wykryciem zakażenia koronawirusem u trzech uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu sanepid wyraził zgodę na przejście placówki na zdalny tryb nauczania. "Od dnia dzisiejszego (tj. 24. września) szkoła przechodzi w zdalny tryb pracy" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie liceum.

W rozmowie z PAP, biuro prasowe urzędu miasta Opole poinformowało, że decyzją sanepidu w LO nr 2 w Opolu kwarantanną objęto 169 uczniów, czyli trzy klasy, w których potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem, a także osoby z innych klas, które brały udział we wspólnych zajęciach.

Kwarantannie poddano również 5 nauczycieli tej szkoły. Przymusowa izolacja ma potrwać do piątku 2 października.

Zbigniew Ziobro zostanie na stanowisku? "Mam dobrą i złą wiadomość"

Koronawirus. Opole. Zakażenie koronawirusem potwierdzono również w dwóch innych szkołach

Na tym jednak nie koniec. Zakażenia koronawirusem potwierdzono także u jednego z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu. Nadzorem epidemicznym objętych zostało 65 uczniów. Ponadto koronawirusa potwierdzono w Szkole Podstawowej nr 31 w Opolu.

d4b8n8r

Jak przekazał urząd miasta Opole, sanepid nie podjął decyzji o włączeniu kwarantanny, czy też nadzoru epidemicznego dla żadnej grupy uczniów tej placówki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4b8n8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b8n8r
Więcej tematów