Trwa ładowanie...

Koronawirus. O. Leon Knabit opuścił szpital. "Akcja Wspieraj Seniora uwieńczona sukcesem"

O. Leon Knabit z opactwa benedyktynów w Tyńcu, który zachorował na COVID-19, wyszedł już ze szpitala. W mediach społecznościowych podziękował służbie zdrowia z oddziału zakaźnego szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Share
Koronawirus. O. Leon Knabit opuścił szpital. "Akcja Wspieraj Seniora uwieńczona sukcesem"
Koronawirus. O. Leon Knabit opuścił szpital. "Akcja Wspieraj Seniora uwieńczona sukcesem"Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dm0bo5g

"Chwała i dziękczynienie najwyższemu Bogu, że wysłuchał tylu modlitw życzliwych Osób i sprawił, że dzisiaj, w rocznicę poświęcenia bazyliki Jana na Lateranie odesłał mnie ze szpitala do klasztoru" - napisał na swoim profilu na Facebooku o. Leon Knabit. Żartując dodał, że liczba ozdrowieńców powiększyła się o kolejną jednostkę, a akcja "Wspieraj Seniora" zakończyła się - w jego przypadku - sukcesem.

O. Knabit, najstarszy wiekiem członek wspólnoty benedyktynów w Tyńcu, szczególnie podziękował służbie zdrowia z oddziału zakaźnego szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie. "Trudno mi wymienić każdego, zwłaszcza że w kombinezonach pracują niemal anonimowo. Wszyscy warci są najwyższego uznania” - podkreślił, zwracając uwagę na wielkie oddanie pracowników medycznych. "Pracują zmęczeni w obliczu wielkich braków personalnych, a szczytne hasła, pełne wzniosłych wartości, które do nich dobiegają, mają się nijak do jakiejkolwiek pomocy, choćby w wolontariacie" - napisał benedyktyn.

Dodał też, że ze względu na osłabienie nie jest w stanie się odnieść do wszystkich komentarzy do tekstów, które na Facebooku pisał w szpitalu. Ocenił też, że "droga wyuzdanej i wulgarnej anarchii" nie jest właściwa, aby zmieniać rzeczywistość.

dm0bo5g

O. Knabit trafił na oddział covidowy pod koniec października, zaś członkowie benedyktyńskiej wspólnoty poddali się 10-dniowej kwarantannie.

Leon Knabit mieszka w opactwie benedyktyńskim od 1958 r. W latach 2001–2002 był tam przeorem. W grudniu ubiegłego roku skończył 90 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dm0bo5g

Podziel się opinią

Share
dm0bo5g
dm0bo5g
Więcej tematów