WP

"Tylko nie mów nikomu". O. Knabit skrytykował Sekielskiego. Teraz przeprasza

"Czy rzeczywiście zależy Panu na dobru dzieci w Polsce?" - takie pytanie zadał Tomaszowi Sekielskiemu o. Leon Knabit po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu". Teraz zakonnik przeprasza i wycofuje się z tych słów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O. Leon Knabit skomentował film "Tylko nie mów nikomu"
O. Leon Knabit skomentował film "Tylko nie mów nikomu" (PAP)
WP

Leon Knabit przyznał, że nie widział filmu "Tylko nie mów nikomu". Teraz duchowny nadrobił zaległości i zdecydował się usunąć poprzedni post, w którym pytał Tomasza Sekielskiego, czy "rzeczywiście zależy Panu na dobru dzieci w Polsce". Zakonnik przeprasza za post i wszystkich, którzy poczuli się nim urażeni.

"Mam nadzieję, że szeregi Kościoła zostaną oczyszczone z przestępców seksualnych, ponieważ nic i nigdzie nie może usprawiedliwić krzywdy wyrządzonej najmłodszym" - podkreśla Knabit.

"Jako że jestem mnichem sam podejmuję i innych zachęcam do modlitwy i pokuty za zło, które miało miejsce. Trzeba starać się wynagrodzić krzywdy, które zostały wyrządzone. Mam nadzieję, że znajdziemy do tego drogę" - dodał zakonnik.

WP

Zobacz także: Pedofilia w kościele. Zasłonili pomnik księdza w Licheniu

#OczekujeReakcji

WP

Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" przedstawia przypadki ofiar pedofilów w polskim Kościele. Wystarczyło kilka godzin, aby zareagowali politycy i hierarchowie. Tym razem nie może skończyć się na kilkudniowej pamięci. Film Sekielskiego musi spowodować konkretne decyzje.

W ramach akcji Wirtualnej Polski #OczekujeReakcji pytamy, jakich decyzji i od kogo oczekują rodacy. Zachęcamy was, żebyście dołączyli - wystarczy kliknąć TUTAJ.

Film Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele premierowo pokaże Telewizja WP. Pierwsza emisja w czwartek, 16 maja, o godzinie 23.00. Kolejne w piątek i niedzielę.

Telewizja WP jest dostępna naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w kablówkach, m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) i wielu innych.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP