Trwa ładowanie...
Tylko nie mów nikomu

"Tylko nie mów nikomu". O. Knabit skrytykował Sekielskiego. Teraz przeprasza

"Czy rzeczywiście zależy Panu na dobru dzieci w Polsce?" - takie pytanie zadał Tomaszowi Sekielskiemu o. Leon Knabit po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu". Teraz zakonnik przeprasza i wycofuje się z tych słów.

Share
"Tylko nie mów nikomu". O. Knabit skrytykował Sekielskiego. Teraz przeprasza
Źródło: PAP
d28r1fw

Leon Knabit przyznał, że nie widział filmu "Tylko nie mów nikomu". Teraz duchowny nadrobił zaległości i zdecydował się usunąć poprzedni post, w którym pytał Tomasza Sekielskiego, czy "rzeczywiście zależy Panu na dobru dzieci w Polsce". Zakonnik przeprasza za post i wszystkich, którzy poczuli się nim urażeni.

"Mam nadzieję, że szeregi Kościoła zostaną oczyszczone z przestępców seksualnych, ponieważ nic i nigdzie nie może usprawiedliwić krzywdy wyrządzonej najmłodszym" - podkreśla Knabit.

d28r1fw

"Jako że jestem mnichem sam podejmuję i innych zachęcam do modlitwy i pokuty za zło, które miało miejsce. Trzeba starać się wynagrodzić krzywdy, które zostały wyrządzone. Mam nadzieję, że znajdziemy do tego drogę" - dodał zakonnik.

Zobacz także: Pedofilia w kościele. Zasłonili pomnik księdza w Licheniu

#OczekujeReakcji

Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" przedstawia przypadki ofiar pedofilów w polskim Kościele. Wystarczyło kilka godzin, aby zareagowali politycy i hierarchowie. Tym razem nie może skończyć się na kilkudniowej pamięci. Film Sekielskiego musi spowodować konkretne decyzje.

d28r1fw

W ramach akcji Wirtualnej Polski #OczekujeReakcji pytamy, jakich decyzji i od kogo oczekują rodacy. Zachęcamy was, żebyście dołączyli - wystarczy kliknąć TUTAJ.

Film Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele premierowo pokaże Telewizja WP. Pierwsza emisja w czwartek, 16 maja, o godzinie 23.00. Kolejne w piątek i niedzielę.

Telewizja WP jest dostępna naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w kablówkach, m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) i wielu innych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28r1fw

Podziel się opinią

Share
d28r1fw
d28r1fw
Więcej tematów