Trwa ładowanie...

Koronawirus. Nowe ognisko w domu opieki społecznej. 39 osób zarażonych w Drzewicy

39 osób z Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy jest zarażonych koronawirusem. Pozytywny wynik mają 23 osoby z personelu i 16 podopiecznych placówki, poinformował Marcin Baranowski, starosta opoczyński.

Koronawirus. Nowe ognisko w domu opieki społecznej. 39 osób zarażonych w DrzewicyŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
drhwx2f
drhwx2f

Zakażonych może być jednak więcej, bo lekarze nadal czekają na wyniki 51 testów. W piątek testom na obecność koronawirusa zostali poddani mieszkańcy oraz personel Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (woj. łódzkie). Łącznie pobrano 131 wymazów.

W sobotę wieczorem wyniki pierwszych 49 testów potwierdziły zakażenie u 24 osób. Przed północą dotarła kolejna partia wyników, wśród których znalazły się osoby pozytywne. Liczba zarażonych w DPS-ie w Drzewicy wzrosła do 39.

- Zapewniamy, że żaden z podopiecznych nie zostanie bez wsparcia i należytej opieki. Powiatowy Sztab Kryzysowy jest w kontakcie ze służbami wojewody łódzkiego i wspólnie opracowuje dalszy plan działania w zaistniałej sytuacji - przekazał starosta Marcin Baranowski.

W DPS w Drzewicy wcześniej wstrzymano odwiedziny. Przyczynę pojawienia się zakażeń ma wyjaśnić dochodzenie epidemiologiczne. To kolejny przypadek, kiedy infekcje koronawirusa rozwijają się domach opieki społecznej. Ogniska choroby pojawiły się również w Jakubowicach w województwie opolskim, Tomczycach i Niedabylu na Mazowszu.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drhwx2f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drhwx2f
Więcej tematów