Trwa ładowanie...
d42uz19
koronawirus

Koronawirus. Niepokojące informacje z Europy, pocieszające z Chin

Koronawirus. W Chinach odnotowano spadek liczby zakażeń i zgonów. Niestety, globalnie koronawirus jest coraz silniejszy, a najszybciej rozwija się w Europie Zachodniej. Liczba zakażeń wynosi tam już: Włochy (9172), Francja (1412), Niemcy (1224), Hiszpania (1231).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Nowe doniesienia ze świata.
Koronawirus. Nowe doniesienia ze świata. (East News)
d42uz19

Koronawirus stał się problemem globalnym. Na Ukrainie ponad 7 tysięcy osób wzięło udział w procesji zorganizowanej w intencji walki z chorobą. Irlandczycy hucznie przygotowujący się na Dzień świętego Patryka (17 marca) z powodu epidemii odwołali już większość imprez. Z kolei premier Słowacji poinformował, że zarządza 14-dniowy zakaz organizowania wszelkich wydarzeń sportowych, kulturalnych i rozrywkowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek dotarły do nas informacje, ws. wycieczkowca Costa Fortuna. Jak informowała 3 dni temu Wirtualna Polska, z powodu koronawirusa statek nie został wpuszczony do portów w Tajlandii oraz Malezji. Teraz wreszcie zacumował. Załogę i pasażerów przyjęto w Singapurze. Media donoszą, że na pokładzie było m.in. ponad 100 Polaków, którzy kolejno opuszczają wycieczkowiec i kierowani są autokarami na lotnisko.

d42uz19

Koronawirus. Kongresmen w kwarantannie

Koronawirus zagraża wszystkim, a więc również politykom. Niepokojące zdarzenie miało miejsce w Stanach Zjednoczonych. Jeden z członków Izby Reprezentantów (Matt Gaetz) przyznał, że miał kontakt z osobą zakażoną. Media szybko sprawdziły, że polityk podróżował m.in. na pokładzie Air Force One - rządowego samolotu prezydenta Donalda Trumpa, który również był wtedy na pokładzie. Teraz kongresmen został poddany kwarantannie i wykonał wszystkie niezbędne badania na obecność koronawirusa. Lekarze czekają na ostateczne wyniki.

Pozytywne informacje płyną z kolei z Chin. Tamtejsza Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała we wtorek, że w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano tylko 19 nowych zakażeń oraz 17 przypadków śmiertelnych. Przypomnijmy, że w sumie w kraju jest ponad 80 tysięcy chorych, a w szczytowym okresie dziennie informowano o nawet kilkuset nowych pozytywnych wynikach testów. Spadek liczby rozprzestrzeniania się epidemii jest więc tam wyraźny.

Koronawirus utrudni kampanię wyborczą? Bartłomiej Sienkiewicz: nie przesadzajmy

Koronawirus. Złe informacje z Europy Zachodniej

Niestety, obecnie najszybszy przyrost zachorowań ma miejsce w Europie Zachodniej. Władze Włoch poinformowały, że w ciągu doby z powodu koronawirusa na terenie kraju zmarło kolejnych 97 osób. Zwiększyła się także liczba zakażonych, odnotowano już 7985 chorych pacjentów. W związku z tym, cały kraj został objęty "czerwoną strefą". Wprowadzono zakaz wszelkich zgromadzeń publicznych oraz polecono mieszkańcom, aby nie przemieszczali się poza sytuacjami wyższej konieczności.

d42uz19

W poniedziałek potwierdzono pierwsze zgony w Niemczech. Z powodu koronawirusa zmarły tam dwie osoby: 60-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta. O śmiertelnych przypadkach donosi także Wielka Brytania, gdzie minister zdrowia Matt Hancock ogłosił, że zmarły już 4 osoby, u których potwierdzono wcześniej zakażenie koronawirusem.

Najwięcej zakażeń w Europie odnotowano do tej pory w: Włochy (9172), Francja (1412), Niemcy (1224), Hiszpania (1231), Szwajcaria (374), Holandia (321), Wielka Brytania (321), Szwecja (261), Belgia (239), Norwegia (227), Austria (131).

Koronawirus w Polsce. Kontrole na granicach

Do 17 osób wzrosła liczba zakażonych SARS-CoV-2 - przekazało z kolei w poniedziałek po południu polskie Ministerstwo Zdrowia. Jeszcze przed południem resort informował o 16 zakażeniach koronawirusem. - Ponad 4 tys. osób jest objętych kwarantanną domową. Cyfry rosną - przekazał minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Wszystkie te osoby były wcześniej objęte monitoringiem służb sanitarnych. To pokazuje, że ogromny sens ma kwarantanna domowa i nadzór epidemiczny - dodał.

d42uz19

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń w kraju, rząd postanowił wdrożyć kontrole sanitarne na granicach. - Jesteśmy pierwszymi lub jednymi z pierwszych w Europie, którzy to robią - wdrażamy kontrole sanitarne na przejściach granicznych z Niemcami i Czechami - powiedział premier Mateusz Morawiecki. W poniedziałek o godz. 15 regulacja objęła całodobowo 5 punktów: Kołbaskowo, Świecko, Olszyna, Jędrzychowice i Gorzyczki. We wtorek będzie to 100 proc. przejść.

Pamiętajmy o zaleceniach Ministerstwa Zdrowia:

Źródło: tvp.info, rmf24.pl, bbc.co.uk, cnn.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów