Trwa ładowanie...
dnnq2ph

Koronawirus we Włoszech. Cały kraj objęty "czerwoną strefą"

Władze Włoch poinformowały, że w ciągu doby z powodu koronawirusa na terenie kraju zmarło kolejnych 97 osób. Zwiększyła się także liczba zakażonych, odnotowano już 7985 chorych pacjentów. Premier Giuseppe Conte ogłosił, że "czerwoną strefą" objęte zostały już nie tylko północne tereny Włoch, ale i reszta kraju. Obywatelom zalecono nie opuszczać miejsca zamieszkania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus we Włoszech. Rośnie liczba zakażonych. Władze opublikowały kolejny bilans
Koronawirus we Włoszech. Rośnie liczba zakażonych. Władze opublikowały kolejny bilans (Getty Images, Fot: Antonio Masiello)
dnnq2ph

Na specjalnie zorganizowanej konferencji premier Włoch ogłosił, że kraj został objęty specjalnym ograniczeniom. Wprowadzono zakaz wszelkich zgromadzeń publicznych oraz polecono mieszkańcom, aby nie przemieszczali się poza sytuacjami wyższej konieczności.

Giuseppe Conte stwierdził, że podjęcie decyzji było konieczne ze względu na bezpieczeństwo obywateli Włoch. Polityk potwierdził też, że najbezpieczniejszym wyjściem w obliczu panującej na terenie kraju epidemii jest pozostanie w domu i nie wychodzenie na zewnątrz.

Wcześniej najnowszy bilans ofiar koronawirusa we Włoszech opublikowała Obrona Cywilna. Według danych przedstawionych na konferencji prasowej w Rzymie, od niedzieli odnotowano 97 nowych zgonów. Nie żyją 463 osoby.

dnnq2ph

Wzrosła także liczba chorych, która przez ostatnią noc zwiększyła się o kolejne 1598 potwierdzonych przypadków. Włoskie służby ogłosiły, że do tej pory z koronawirusa udało się wyleczyć 724 osoby.

Wśród zmarłych 1 proc. stanowią ludzie w wieku od 50 do 59 lat. 10 proc. ofiar miało od 60 do 69 lat, a 31 proc. osób chorych na koronawirusa znajdowało się w wieku od 70 do 79 lat. Najwięcej zgonów, bo aż 44 proc. stanowią osoby w grupie wiekowej 80-89 lat.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli poinformował, że władze Włoch dostarczą do szpitali 100 tys. masek ochronnych. Zamontowanych w kraju zostanie także dodatkowych 80 namiotów, które zostaną wykorzystane do walki z epidemią.

dnnq2ph

Premier Włoch Giuseppe Conte zapowiedział wprowadzenie specjalnego dekretu w rejonach objętych największym ryzykiem. Restrykcyjne przepisy wprowadzone będą w Lombardii oraz w 11 prowincjach. Zostaną zamknięte szkoły, muzea, siłownie, baseny, stoki narciarskie oraz dyskoteki. Procedur bezpieczeństwa będzie pilnować policja i wojsko.

Koronawirus. Rośnie liczba zakażonych

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do poniedziałkowego po południa potwierdzono ponad 111 tys. zakażeń koronawirusem, Od początku wybuchu epidemii śmierć poniosło 3892 osób.

W poniedziałek potwierdzono także, że pierwsze zgony odnotowano w Niemczech. Z powodu koronawirusa zmarły dwie osoby: 60-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta.

dnnq2ph

Nowe zgony odnotowano również w Wielkiej Brytanii. Minister zdrowia Matt Hancock ogłosił, że zmarły już 4 osoby, u których potwierdzono wcześniej zakażenie koronawirusem. Przez ostatnią noc zanotowano 47 nowych zakażeń. Łącznie chorych jest już 319 osób.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia: apeluję o zdrowy rozsądek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dnnq2ph

Podziel się opinią

Share

dnnq2ph

dnnq2ph
Więcej tematów