Trwa ładowanie...
d2gqzoi

Koronawirus. Niemcy publikują nowe dane. W ciągu doby podwoiła się liczba ofiar śmiertelnych

Niemcy odnotowały największy dzienny przyrost liczby zgonów z powodu koronawirusa od początku wybuchu epidemii. We wtorek poinformowano o kolejnych 128 ofiarach choroby COVID-19. Liczba nowych zakażonych uległa niewielkiemu spadkowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Niemcy: liczba ofiar w ciągu doby podwoiła się
Koronawirus. Niemcy: liczba ofiar w ciągu doby podwoiła się (Getty Images, Fot: Sean Gallup / Staff)
d2gqzoi

Najnowsze dane przekazał Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło kolejnych 128 osób. Łączna liczba zgonów wynosi już 583 ofiary.

Tym samym potwierdzono także, że wskaźnik śmiertelności pacjentów, u których zdiagnozowano wirusa SARS-CoV-2 wzrósł o 0.9 proc.

Liczba zakażonych osób powiększyła się z kolei o 4.616 przypadków i znajduje się obecnie na poziomie 61.913 chorych – donosi agencja Reutera.

d2gqzoi

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Najwięcej ofiar śmiertelnych koronawirusa odnotowano w Bawarii i Badenii-Wirtembergii. Na terenie dwóch krajów związkowych zmarło aż 327 osób.

Ogniska epidemii zlokalizowano również w Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie zakażonych zostało 13.225 osób oraz w Hamburgu i Berlinie.

d2gqzoi

Koronawirus. Niemcy gonią światową czołówkę

Według zebranych statystyk Niemcy znajdują się na piątym miejscu w klasyfikacji zakażeń koronawirusem. Przed nimi są tylko Chiny, Hiszpania, Włochy i USA.

Pod względem liczby ofiar śmiertelnych Niemcy plasują się na dziewiątym miejscu.

Uważa się, że niski wskaźnik śmiertelności z powodu wirusa SARS-CoV-2 w Niemczech związany jest z przeprowadzaniem przez służby medyczne dużej ilości testów. Przeprowadza się ich około 300 tys. tygodniowo.

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gqzoi

Podziel się opinią

Share

d2gqzoi

d2gqzoi
Więcej tematów