Trwa ładowanie...
d357gym

Koronawirus. NFZ skontroluje szpitale, które nie przyjęły kierowcy karetki. Mężczyzna zmarł

Narodowy Fundusz Zdrowia obejmie kontrolą dwa szpitale po tym, jak placówki odmówiły przyjęcia kierowcy karetki pogotowia ratunkowego. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Garwolinie, gdzie pracował. Był chory na COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. NFZ skontroluje szpitale, które nie przyjęły kierowcy karetki. Mężczyzna zmarł
Koronawirus. NFZ skontroluje szpitale, które nie przyjęły kierowcy karetki. Mężczyzna zmarł (PAP)
d357gym

O tragicznej historii kierowcy karetki pogotowia ratunkowego w Garwolinie poinformował lokalny portal informacyjny egarwolin.pl.

"Długo trwała walka o znalezienie dla chorego miejsca w szpitalu zakaźnym między innymi w Warszawie lub w Siedlcach. Była ona jednak daremna. Żadna z placówek z powodu braku wolnych miejsc nie mogła przyjąć pacjenta. Mężczyzna został przyjęty do Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Nie udało się go uratować. Zmarł w nocy, między godziną 22 a 23" - czytamy w relacji portalu.

Koronawirus. NFZ skontroluje szpitale

Po śmierci mężczyzny NFZ zapowiedział, że przeprowadzone zostaną kontrole w szpitalach w Warszawie i w Siedlcach. Ich celem będzie wykazanie przyczyn, dlaczego pacjent nie został przyjęty. Sprawdzone zostaną również szczegółowe okoliczności zdarzenia.

d357gym

Koronawirus w Polsce. Kolejki przed punktami pobrań. "Jesteśmy na granicy"

Sytuację skomentował także dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski. "(Pacjent) był już w bardzo poważnym stanie. Tego typu chory nie powinien w ogóle znaleźć się w naszym szpitalu. Nie jest rolą szpitala I stopnia referencyjności udzielać pomocy takim chorym. Pomimo heroicznych wysiłków zarówno przedstawicieli pogotowia, Meditransu, którzy obdzwonili wszystkich, jak i naszych wysiłków formalnych i nieformalnych, nigdzie miejsca dla tego chorego nie było. W mojej ocenie zrobiliśmy wszystko, czym mógł służyć nasz szpital takiemu choremu. Niestety stan był zbyt poważny i pewnych procesów nie dało się odwrócić" - relacjonował Żochowski dziennikarzom portalu egarwolin.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d357gym

Podziel się opinią

Share
d357gym
d357gym
Więcej tematów