Koronawirus. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia [25 sierpnia 2021]
Resort zdrowia opublikował w środę kolejny raport dotyczący pandemii. Ministerstwo poinformowało o 234 nowych przypadkach zakażeń i 5 zgonach związanych z COVID-19. To najwięcej zakażeń od 16 czerwca, kiedy odnotowano ich 241.
25.08.2021 10:32
"Mamy 234 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem" - poinformował w środę 25 sierpnia resort zdrowia.
Nowe przypadki dotyczą następujących województw: małopolskiego (35), mazowieckiego (24), podkarpackiego (22), śląskiego (20), pomorskiego (18), podlaskiego (15), zachodniopomorskiego (13), dolnośląskiego (12), wielkopolskiego (12), łódzkiego (11), warmińsko-mazurskiego (11), kujawsko-pomorskiego (10), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (6), opolskiego (5), lubuskiego (2).
Przypomnijmy, że dokładnie tydzień temu, 18 sierpnia, resort przekazał informacje o 208 nowych przypadkach zakażeń.
Jak doprecyzowano w komunikacie, 8 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Zobacz też: Polska nie ma obowiązku wobec uchodźców na granicy? Wiceszef MSZ: To Białoruś powinna udzielić im ochrony
"Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba. 4 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami" - przekazał resort zdrowia.
MZ dodało, że "w związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów".
Koronawirus w Polsce. Sytuacja w szpitalach
Resort zdrowia podzielił się także danymi dotyczącymi aktualnej sytuacji w szpitalach.
Zajęte są 374 łóżka covidowe. 46 pacjentów wymaga natomiast wsparcia respiratorem. Od początku epidemii wyzdrowiały 2 666 342 osoby.
Będzie powrót do regionalnych obostrzeń?
W związku z rozpędzającą się czwartą falą koronawirusa wracają pytania o ewentualne obostrzenia, które może wprowadzić rząd.
Do pomysłu Ministerstwa Zdrowia odnośnie ich regionalizacji odniósł się prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.
- Lepiej, żeby były obostrzenia regionalne, niż miałyby dotyczyć całych województw czy całego kraju. Będą one zapewne wprowadzane wtedy, kiedy będzie taka rekomendacja dla danej lokalizacji rekomendacja - stwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową.
Jak zapowiedział, czynniki, które będą brane przy rekomendacjach dla poszczególnych miejsc, to m.in.: liczba osób zaszczepionych na danym terenie, liczba zakażonych i hospitalizowanych.