Trwa ładowanie...
d2e7xyq

Koronawirus na Śląsku. Zarząd województwa w kwarantannie. Mieli kontakt z ministrem Michałem Wosiem

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, wicemarszałek Dariusz Starzycki oraz członkowie zarządu Beata Białowąs i Izabela Domogała zostali poddani kwarantannie. To efekt pozytywnego testu na koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na Śląsku. Marszałek Jakub Chełstowski trafił na kwarantannę
Koronawirus na Śląsku. Marszałek Jakub Chełstowski trafił na kwarantannę (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d2e7xyq

"W związku z potwierdzonymi wynikami testu na wirusa u ministra Michała Wosia - z którym Zarząd miał bezpośredni kontakt w ostatnich dniach - zgodnie z zaleceniami Sanepidu, profilaktycznie marszałek województwa Jakub Chełstowski, wicemarszałek Dariusz Starzycki oraz członkowie Zarządu Beata Białowąs i Izabela Domogała zostali poddani kwarantannie" - informuje na swojej stronie internetowej urząd marszałkowski woj. śląskiego.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Trzy nowe przypadki zakażenia u osób z jednostki wojskowej w Elblągu

Z informacji podanych w komunikacie wynika, że kwarantanna "nie wpływa to na charakter i intensywność pracy Zarządu Województwa Śląskiego". "Marszałek pracuje w urzędzie w odseparowaniu. Obieg dokumentów działa normalnie. Codziennie odbywają się telekonferencje. W formie pracy zdalnej realizowane są działania z zakresu służby zdrowia" - zapewnia urząd w komunikacie.

d2e7xyq

Wicemarszałek Wojciech Kałuża pracuje normalnie. Nie został objęty kwarantanną.

Zobacz także: Jacek Sasin wyjawia: poddałem się testowi na koronawirusa

Przypomnijmy, że w poniedziałek okazało się, że minister środowiska Michał Woś jest zakażony koronawirusem. Jak sam przyznał, prawdopodobnie zakaził się od pracownika Lasów Państwowych.

Kwarantannie i badaniom na obecność koronawirusa poddanych zostało 15 członków Rady Ministrów. Wszystkie testy wypadły negatywnie.

d2e7xyq

Od piątku kwarantanną objęci są także także Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, jego zastępca oraz wojewódzka inspektor sanitarna. Wszyscy mieli kontakt z lekarzem, który zakaził się koronawirusem.

Z najnowszych danych wynika, że do tej pory odnotowano ponad 25 zakażeń koronawirusem na Śląsku.

d2e7xyq

Podziel się opinią

Share
d2e7xyq
d2e7xyq
Więcej tematów