Trwa ładowanie...

Koronawirus na Śląsku. Zarząd województwa w kwarantannie. Mieli kontakt z ministrem Michałem Wosiem

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, wicemarszałek Dariusz Starzycki oraz członkowie zarządu Beata Białowąs i Izabela Domogała zostali poddani kwarantannie. To efekt pozytywnego testu na koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia.

Koronawirus na Śląsku. Zarząd województwa w kwarantannie. Mieli kontakt z ministrem Michałem WosiemŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d3mgamw
d3mgamw

"W związku z potwierdzonymi wynikami testu na wirusa u ministra Michała Wosia - z którym Zarząd miał bezpośredni kontakt w ostatnich dniach - zgodnie z zaleceniami Sanepidu, profilaktycznie marszałek województwa Jakub Chełstowski, wicemarszałek Dariusz Starzycki oraz członkowie Zarządu Beata Białowąs i Izabela Domogała zostali poddani kwarantannie" - informuje na swojej stronie internetowej urząd marszałkowski woj. śląskiego.

Z informacji podanych w komunikacie wynika, że kwarantanna "nie wpływa to na charakter i intensywność pracy Zarządu Województwa Śląskiego". "Marszałek pracuje w urzędzie w odseparowaniu. Obieg dokumentów działa normalnie. Codziennie odbywają się telekonferencje. W formie pracy zdalnej realizowane są działania z zakresu służby zdrowia" - zapewnia urząd w komunikacie.

d3mgamw

Wicemarszałek Wojciech Kałuża pracuje normalnie. Nie został objęty kwarantanną.

Zobacz także: Jacek Sasin wyjawia: poddałem się testowi na koronawirusa

Przypomnijmy, że w poniedziałek okazało się, że minister środowiska Michał Woś jest zakażony koronawirusem. Jak sam przyznał, prawdopodobnie zakaził się od pracownika Lasów Państwowych.

Kwarantannie i badaniom na obecność koronawirusa poddanych zostało 15 członków Rady Ministrów. Wszystkie testy wypadły negatywnie.

Od piątku kwarantanną objęci są także także Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, jego zastępca oraz wojewódzka inspektor sanitarna. Wszyscy mieli kontakt z lekarzem, który zakaził się koronawirusem.

Z najnowszych danych wynika, że do tej pory odnotowano ponad 25 zakażeń koronawirusem na Śląsku.

d3mgamw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mgamw
Więcej tematów