Trwa ładowanie...
d2ks4p7

Koronawirus w Polsce. Trzy nowe przypadki zakażenia u osób z jednostki wojskowej w Elblągu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wzroście liczby osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Trzy nowe przypadki dotyczą osób z jednostki wojskowej w Elblągu. Dwaj mężczyźni i kobieta trafili do szpitala.
Share
Koronawirus w Polsce. Potwierdzono nowe przypadki
Koronawirus w Polsce. Potwierdzono nowe przypadkiŹródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
d2ks4p7

"Wśród 4 nowych przypadków koronawirusa w woj. warmińsko-mazurskim 3 osoby są z jednostki wojskowej w Elblągu. Dwóch mężczyzn i jedna kobieta trafili w dobrym stanie do Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Koronawirusa miał wcześniej Brytyjczyk z dowództwa NATO" - poinformował na Twitterze reporter Radia ZET.

Jak zaznaczył, chodzi o "stałe dowództwo wielonarodowej dywizji NATO w Elblągu". W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o łącznie ośmiu nowych przypadkach zachorowań.

d2ks4p7

Pierwszy pacjent zarażony koronawirusem wyjdzie w środę ze szpitala. "Wyniki pacjenta 'zero' są negatywne. Możemy go uznać za wyleczonego i w środę wypisać do domu. Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu, do którego wszyscy wjechaliśmy!!!" - podał Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Rząd pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego zamierza podjąć decyzję ws. przedłużenia społecznej kwarantanny. – Jeżeli zwiększa się liczba chorych, to trzeba raczej reagować zaostrzając środki niż pozwalając na ich uwolnienie - powiedział w rozmowie z Radiem ZET minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zobacz też: Łukasz Szumowski ciągle w pracy. Sam nie robi sobie testów na obecność koronawirusa

d2ks4p7

Podziel się opinią

Share
d2ks4p7
d2ks4p7
Więcej tematów