Trwa ładowanie...

Koronawirus. Mateusz Morawiecki o hejcie na górników i Śląsk. "Emocjonalne wypowiedzi"

"Dbamy o to, żeby zniwelować wpływ epidemii na gospodarkę, a do tego jest nam niezbędne gospodarcze serce Polski, jakim jest Śląsk" - napisał w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki po wizycie w tym regionie. Premier odniósł się do hejtu na górników i region śląski.

Share
Koronawirus. Mateusz Morawiecki o hejcie na górników i Śląsk. "Emocjonalne wypowiedzi"
Źródło: KPRM
d2kqhud

"Za mną bardzo ważna podróż na Górny Śląsk. Spotkałem się z tamtejszym sztabem kryzysowym, z władzami województwa śląskiego, z szefami kopalń i górnikami, którzy wyzdrowieli po zakażeniu się koronawirusem" - napisał premier Mateusz Morawiecki na swoim facebookowym profilu.

Podkreślił, że "koronawirus na Górnym Śląsku jest pod kontrolą". "Zrobiliśmy wszystko, aby pomóc lokalnym władzom i dyrekcjom kopalń, i wspólnie osiągnęliśmy cel" - stwierdził Morawiecki. "Epidemia została opanowana" - zaznaczył.

Morawiecki odniósł się do fali hejtu wobec górników i Śląska w ostatnim tygodniu.

Zobacz też: "Zabawa w chowanego". Sołtys z parafii księdza nie mógł ukryć łez

"Jako osoba zaangażowana w działania antykryzysowe i poseł z okręgu katowickiego muszę też podkreślić, że emocjonalne wypowiedzi na temat Śląska w związku z koronawirusem, jakich byliśmy świadkami w ostatnich dniach, a pochodzące głównie od osób, które nie znają dokładnie sytuacji, są zupełnie nieuzasadnione i krzywdzące" - ocenił szef rządu.

d2kqhud

Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki o Śląsku

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że mieszkańcy Śląska chcą jak najszybciej wrócić do normalnego życia i wznowienia wydobycia we wszystkich kopalniach.

"Dzisiaj dla tysięcy śląskich rodzin najważniejszy jest powrót do normalności, a więc także to, że w przyszłym tygodniu rusza wydobycie w kopalniach, które nie pracowały przez ostatnie tygodnie. Pozostałe kopalnie zwiększają swoje wydobycie" - napisał premier.

"Dbamy o to, żeby zniwelować wpływ epidemii na gospodarkę, a do tego jest nam niezbędne gospodarcze serce Polski, jakim jest Śląsk" - zakończył wpis na Facebooku.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

d2kqhud
Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2kqhud

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kqhud
d2kqhud
Więcej tematów