Trwa ładowanie...
d28hvlq

Koronawirus. Krasne. Zmarł proboszcz ks. Adam Dzióba

Proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem ks. Adam Dzióba nie żyje. Duchowny zmarł kilka dni po tym, jak otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Zmarł ks. Adam Dzióba. Zachorował na COVID-19 (Źródło: parafia.strazow.pl)
Koronawirus. Zmarł ks. Adam Dzióba. Zachorował na COVID-19 (Źródło: parafia.strazow.pl)
d28hvlq

"Zmarł ksiądz proboszcz dr Adam Dzióba. Prosimy o modlitwę w jego intencji" - poinformowano w komunikacie na stronie parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem.

U duchownego w czwartek potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej ksiądz prowadził katechezę w szkole. Ze względu na złe samopoczucie wziął zwolnienie lekarskie.

- Zaczęliśmy się martwić, kiedy trafił do szpitala. Nie traciliśmy jednak nadziei. Myśleliśmy, że szybko wyzdrowieje i zaraz do nas wróci. Odszedł tak nagle - powiedziała w rozmowie z "Faktem" jedna z parafianek.

d28hvlq

Zobacz też: Bernie Sanders na kongresie Lewicy? Wiceprzewodnicząca klubu zabiera głos

Koronawirus. Śmierć ks. Adama Dzióby. Msze są odprawiane bez wiernych

Wikariusze parafii zostali objęci kwarantanną. Msze święte w tygodniu są odprawiane na plebanii bez udziału wiernych. W niedzielę celebrują je księża wyznaczeni przez ks. dziekana.

Kościół został zdezynfekowany. Przełożono termin bierzmowania.

Ks. dr Adam Dzióba pochodził z Lipnicy. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Na początku lat 90. pracował w parafii pw. św. Rocha w Słocinie. Specjalizował się w teologii pastoralnej. Przez wiele lat pełnił funkcję duszpasterza rodzin diecezji rzeszowskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów