Trwa ładowanie...

Koronawirus. Krasne. Zmarł proboszcz ks. Adam Dzióba

Proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem ks. Adam Dzióba nie żyje. Duchowny zmarł kilka dni po tym, jak otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Koronawirus. Zmarł ks. Adam Dzióba. Zachorował na COVID-19 (Źródło: parafia.strazow.pl)Koronawirus. Zmarł ks. Adam Dzióba. Zachorował na COVID-19 (Źródło: parafia.strazow.pl)
d9bwp69
d9bwp69

"Zmarł ksiądz proboszcz dr Adam Dzióba. Prosimy o modlitwę w jego intencji" - poinformowano w komunikacie na stronie parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem.

U duchownego w czwartek potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej ksiądz prowadził katechezę w szkole. Ze względu na złe samopoczucie wziął zwolnienie lekarskie.

- Zaczęliśmy się martwić, kiedy trafił do szpitala. Nie traciliśmy jednak nadziei. Myśleliśmy, że szybko wyzdrowieje i zaraz do nas wróci. Odszedł tak nagle - powiedziała w rozmowie z "Faktem" jedna z parafianek.

Zobacz też: Bernie Sanders na kongresie Lewicy? Wiceprzewodnicząca klubu zabiera głos

Koronawirus. Śmierć ks. Adama Dzióby. Msze są odprawiane bez wiernych

Wikariusze parafii zostali objęci kwarantanną. Msze święte w tygodniu są odprawiane na plebanii bez udziału wiernych. W niedzielę celebrują je księża wyznaczeni przez ks. dziekana.

d9bwp69

Kościół został zdezynfekowany. Przełożono termin bierzmowania.

Ks. dr Adam Dzióba pochodził z Lipnicy. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Na początku lat 90. pracował w parafii pw. św. Rocha w Słocinie. Specjalizował się w teologii pastoralnej. Przez wiele lat pełnił funkcję duszpasterza rodzin diecezji rzeszowskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d9bwp69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9bwp69
Więcej tematów