Trwa ładowanie...
d3kpydk

Koronawirus. Jest alternatywa dla szczepionki na COVID

Koronawirus sprawił, że naukowcy na całym świecie podjęli wysiłki zmierzające do jak najszybszego opracowania skutecznej szczepionki. Jednak ze względów zdrowotnych, nie wszyscy będą mogli przyjąć taki preparat. Z myślą o takich pacjentach powstał lek, który ma chronić przed zakażeniem.
Share
Koronawirus. Jest alternatywa dla szczepionki na COVID
Koronawirus. Jest alternatywa dla szczepionki na COVIDŹródło: PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY, SERGEI ILNITSKY
d3kpydk

Lek powstał z myślą o pacjentach, którzy z uwagi na obniżoną odporność lub przebyte zabiegi, jak np. przeszczepy, nie mogą przyjąć szczepionki. Firma Regeneron opracowała substancję, która będzie czasowo chronić pacjentów przed zakażeniem SARS-CoV-2.

Koronawirus. Lek zamiast szczepionki

Przeprowadzone nad substancją badania wykazały, że lek wykazuje dużą skuteczność u osób u których wcześnie rozpoznano zakażenie koronawirusem. Zanim jednak preparat trafi do dystrybucji konieczne będą jeszcze finalne testy. "Ewentualna alternatywa szczepionki, dla osób bez funkcjonującego układu immunologicznego, wkracza w ostatnią fazę prób" – donoszą twórcy.

d3kpydk

Lek jest połączeniem dwóch przeciwciał monoklonalnych (silnych przeciwciał wytworzonych w laboratorium), naśladujących odpowiedź immunologiczną ludzkiego organizmu. Przeciwciała uniemożliwiają koronawirusowi dostanie się do komórek i rozwinięcie choroby.

Regeneron spodziewa się, że jeszcze w listopadzie wyprodukuje wystarczającą ilość dawek leku dla około 80 tysięcy pacjentów. Do końca stycznia ma powstać 300 tysięcy dawek. Lek będzie bezpłatny, ale pacjenci będą musieli zapłacić za jego podanie.

Zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Barbara Nowacka zdradza szczegóły

Koronawirus. Świetne informacje o szczepionkach

W ostatnim czasie z całego świata napływają bardzo dobre informacje o szczepionkach. Pierwszą firmą, która ogłosiła, że wyprodukowała niezwykle skuteczny preparat był amerykański koncern Pfizer, którego substancja w testach wykazywała ponad 90 proc. skuteczności. Z kolei koncern Moderna ogłosił, że szczepionka, która powstała w jego laboratoriach daje jeszcze większą skuteczność, bo 94,5 proc..

d3kpydk

Świetne wyniki badań ogłosili wspólnie koncern AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie. Opracowana w ramach ich współpracy szczepionka ma być skuteczne w nawet 99 proc.

Rosjanie również opracowali niezwykle skuteczną substancję. Według doniesień zza wschodniej granicy szczepionka pod nazwą Sputnik V wykazuje w badaniach 92-procentową skuteczność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kpydk

Podziel się opinią

Share
d3kpydk
d3kpydk
Więcej tematów