Trwa ładowanie...

Koronawirus. Europa w oku cyklonu. Najnowsze dane WHO

Koronawirus się wciąż rozprzestrzenia. W prawdziwym oku cyklonu epidemii Covid-19 jest cały czas Europa. To tutaj przypada aż 1 mln zachorowań. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała najnowsze dane.

Koronawirus. Europa w oku cyklonu. Najnowsze dane WHOŹródło: Agencja Gazeta, fot: Tomasz Stańczak
d46eyjm
d46eyjm

Koronawirus na świecie. Jak to określił Hans Kluge, dyrektor WHO na region europejski, to właśnie Europa jest wciąż w oku cyklonu epidemii Covid-19 - przekazuje PAP.

Na naszym kontynencie jest ponad 1 mln zachorowań. To prawie połowa wszystkich przypadków na świecie. W sumie od wybuchu pandemii zachorowało ponad 2,2 mln osób.

W najtrudniejszej sytuacji jest cały czas Hiszpania, gdzie zakażonych jest już ponad 185 tys. osób i Włochy, gdzie zachorowało 170 tys. osób. Bardzo dużo zakażonych notuje także Francja (ponad 165 tys.) , Niemcy (ok. 140 tys.) i Wielka Brytania (ponad 103 tys.).

We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło już aż ponad 22 tys. chorych. Niewiele mniej zmarło w Hiszpanii, bo około 20 tys. We Francji z powodu COVID-19 nie żyje 18 tys. zakażonych, w Wielkiej Brytanii 14 tys.

d46eyjm

Niepokojące jest, że liczba faktycznych zachorowań oraz zgonów na całym świecie może być jeszcze większa niż podają to oficjalne dane.

Światowa Organizacja Zdrowia zwróciła uwagę, jak szybko wirus rozprzestrzenia się po całym świecie. Od wybuchu epidemii w grudniu wystarczyły trzy miesiące, by zakażonych było już 100 tys. osób. Od 500 tys. przypadków do 1 mln zakażeń minął z kolei jedynie tydzień. Po kolejnym tygodniu chorowało już 1,5 mln osób. Liczba osób zakażonych z 1 mln do 2 mln wzrosła w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

Ministerstwo zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące sytuacji w Polsce. "Mamy 296 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych z województw: śląskiego (133), dolnośląskiego (43), wielkopolskiego (37), kujawsko-pomorskiego (20), małopolskiego (10), podlaskiego (10), opolskiego (8), lubelskiego (8), warmińsko-mazurskiego (8), świętokrzyskiego (5), zachodniopomorskiego (5), podkarpackiego (5), pomorskiego (4)" - podał przed południem resort. Zmarły także kolejne cztery osoby.

d46eyjm

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 8214 osoby. 318 osób zmarło.

Chorobę COVID-19 wywołującą koronawirus (SARS-CoV-2) po raz pierwszy zdiagnozowano w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Błyskawicznie rozprzestrzeniła się po wszystkich kontynentach. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46eyjm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46eyjm
Więcej tematów