Trwa ładowanie...
dacsa9w

Koronawirus. Dominikanki pojechały opiekować się mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Bochni

U 16 pracowników i 26 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bochni stwierdzono zakażenie koronawirusem. W ośrodku zaczęło brakować rąk do pracy. Z pomocą przyszły m.in. znane z nagrań umieszczanych w sieci siostry dominikanki z Broniszewic.
Share
Koronawirus. Siostry dominikanki z m.in. Broniszewic opiekują się starszymi osobami w Domu Pomocy Społecznej w Bochni
Koronawirus. Siostry dominikanki z m.in. Broniszewic opiekują się starszymi osobami w Domu Pomocy Społecznej w BochniŹródło: PAP, Fot: Tomasz Wojtasik
dacsa9w

- To jest nasze zadanie, nieść pomoc potrzebującym. Kiedy zaczynała się ta epidemia, pisałam siostrom, że przestrzegamy wszystkich środków ostrożności i staramy się nie wychodzić z domów, ale pisałam też od razu, że przyjdzie taki czas, że trzeba będzie wyjść, żeby pomóc i to jest właśnie ten czas - powiedziała siostra Julietta w rozmowie z TVN24.

To jedna z dominikanek, które przyjechały do Domu Pomocy Społecznej w Bochni. W ośrodku potwierdzono zakażenie koronawirusem u 16 pracowników i 26 pensjonariuszy. W placówce szybko zaczęło brakować środków ochrony osobistej.

Dominikanki zorganizowały zbiórkę, która okazała się sukcesem. Ale gdy ze względu na zakażenia i kwarantannę ubyło pracowników DPS-u, postanowiły przyjechać i pomóc w opiece nad starszymi osobami. Na miejscu jest 8 sióstr ze zgromadzenia i ksiądz misjonarz, który ze względu na zamknięte granice został w Polsce.

dacsa9w

"Na obiekcie ramię w ramię z ratownikami pracują Siostry Dominikanki - ich pomoc jest na wagę złota. Nasi ratownicy przeszkolili zakonnice z obsługi radiostacji i od dnia dzisiejszego, zespół pracujący na miejscu ma nie tylko łączność duchową, ale również radiotelefoniczną" - przekazali przedstawiciele Zintegrowanej Służby Ratowniczej na oficjalnej stronie starostwa powiatowego w Bochni.

Zobacz też: Jak Kościół radzi sobie z brakiem datków? Ksiądz przytacza pewien przykład

Źródło: TVN24

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dacsa9w

Podziel się opinią

Share
dacsa9w
dacsa9w
Więcej tematów