Trwa ładowanie...
d2x4pez

Koronawirus. Czesi otwierają granicę z Polską

Czeski minister zdrowia Adam Vojtiech poinformował, że na granicy Czech ze Śląskiem przywrócony zostanie normalny ruch graniczny. Co więcej, rzecznik polskiego rządu poinformował, że "granica polsko-czeska od poniedziałku będzie już w pełni otwarta bez dotychczasowych warunków".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Czesi podjęli decyzję o otwarciu granicy ze Śląskiem
Koronawirus. Czesi podjęli decyzję o otwarciu granicy ze Śląskiem (PAP)
d2x4pez

Koronawirus. Granica Śląska z Czechami zostanie otwarta

- Sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim w Polsce znacznie się poprawia, dlatego planujemy złagodzenie restrykcji dotyczących ruchu granicznego od przyszłego tygodnia - powiedział czeski ministra zdrowia Adam Vojtiech.

Oznacza to, że by przejść przez granice, nie będzie konieczne przedstawienie ujemnego wyniku testu na koronawirusa. Zniknie też obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny po przejściu na stronę czeską.

d2x4pez

Koronawirus. Śląsk uznawany dotąd za obszar podwyższonego ryzyka

Decyzja o wznowieniu ruchu granicznego została podjęta przez Czechów 12 czerwca i wejść miała w życie z dniem 15 czerwca. Oznaczało to, że z czeskich granic znikną kontrole graniczne. Decyzja nie dotyczyła jednak wszystkich obszarów granicznych.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW

Śląsk został uznany przez czeskie ministerstwo zdrowia za obszar o wysokim zagrożeniu epidemicznym, w związku z czym granica między Śląskiem i Republiką Czeską w dalszym ciągu funkcjonowała na zasadach wymuszonych pandemią koronawirusa.

d2x4pez

W sobotę rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał: "W związku z lepszą sytuacją na Śląsku granica polsko-czeska od poniedziałku będzie już w pełni otwarta bez dotychczasowych warunków. Premier Czech Andrej Babis przed chwilą przekazał taką informację premierowi Mateuszowi Morawieckiemu".

Koronawirus. Decyzja o otwarciu granic mimo wzrostu zakażeń

Z dzisiejszych wiadomości wynika, że w Czechach wykryto 168 nowych przypadków COVID-19. Jest to największy dzienny przyrost zakażeń od 11 kwietnia, kiedy pozytywny wynik testu uzyskało 170 przebadanych.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2x4pez

Podziel się opinią

Share
d2x4pez
d2x4pez
Więcej tematów