Trwa ładowanie...
d39d8gn

Korea Płn. produkuje materiały do bomb nuklearnych. Mike Pompeo zeznawał przed komisą

Reżim północnokoreański miał zniszczyć swój arsenału atomowego. Pokazano nawet zdjęcia satelitarne. Ale jak donosi Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo, Korea Północna nadal produkuje materiały rozszczepialne do bomb nuklearnych, pomimo swojej obietnicy denuklearyzacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo
Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo (PAP)
d39d8gn

Po historycznym szczycie w Singapurze Trump i Kim podpisali wspólne oświadczenie. Reżim zobowiązał się do starań o "całkowitą denuklearyzację". Nie podano konkretnego harmonogramu likwidacji północnokoreańskiego arsenału jądrowego. Donald Trump stwierdził, że Kim Dzong Un już rozpoczął niszczenie silników rakietowych, używanych do testów nuklearnych.

Kilka dni temu think tank 38 North, powołując się na zdjęcia satelitarne, podawał, że Północna rozpoczęła demontaż stanowiska rakietowego. "Zdjęcia zrobione w dniu 20 lipca wskazują, że rozebrano główną halę na poligonie w Sohae, który jest czołowym ośrodkiem dla testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych (ICBM), a także ważnym centrum produkcji północnokoreańskich rakiet" - wskazano.

Mike Pompeo: Korea Północna nadal produkuje materiałe rozszczepialne

d39d8gn

Wskazano, że demontaż należy odczytać jako znaczący krok Korei Płn. służący budowie i pogłębieniu zaufania.

Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo uważa, że nic w tej kwestii się nie zmieniło. Zapytany na przesłuchaniu komisji senackiej, czy tak jest, Pompeo odpowiedział demokratycznemu senatorowi Edowi Markeyowi mówiąc: "Tak, zgadza się... Tak, nadal produkują materiały rozszczepialne".

d39d8gn

Jednocześnie odmówił odpowiedzi na pytanie, czy Pjongjang kontynuuje testy podwodnych rakiet balistycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

d39d8gn

Podziel się opinią

Share

d39d8gn

d39d8gn
d39d8gn
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów