Trwa ładowanie...

Koranawirus w Polsce. Stanisław Karczewski podał wynik testu

- Moja kwarantanna się kończy. Nie mam koronawirusa i niebawem ruszam do pracy - powiedział Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu.

Share
Koranawirus w Polsce. Stanisław Karczewski podał wynik testu
Źródło: Getty Images, fot: Mateusz Włodarczyk / NurPhoto
d2x2k63

- Mam wynik testu. Jestem zupełnie zdrowy - powiedział Karczewski w poniedziałek rano na antenie RMF FM. Wyjaśnił, że ma odpowiednie zaświadczenie z sanepidu i zamierza wziąć udział w popołudniowym posiedzeniu w gmachu Senatu i głosowaniu ws. tarczy antykryzysowej.

Pytany o możliwą inicjatywę ustawodawczej Senatu ws. tarczy, stwierdził, że będzie to "kolejne złamanie danego słowa" przez marszałka Tomasza Grodzkiego.

- Nic nie wiem na temat jakiegokolwiek zbierania przez PiS podpisów pod kandydaturą Marka Jakubiaka - mówił z kolei Stanisław Karczewski, pytany przez Roberta Mazurka o ujawnione przez Wirtualną Polskę okoliczności zdobywania podpisów na listach poparcia kandydata na prezydenta.

Zobacz też: Szachy polityczne prezesa PiS. "Czas przestać o nich myśleć"

- To jest pragmatyczne i adekwatne do sytuacji rozwiązanie. Bardzo ucieszyłem się, że zostało zaproponowane przez Sejm - tak z kolei wicemarszałek Senatu mówił o przywróceniu głosowania korespondencyjnego w nieoczekiwanej poprawce dodanej do pakietu tarczy antykryzysowej.

d2x2k63

Koronawirus w Polsce. Karczewski "na froncie"

Tymczasem nie milkną komentarze po wywiadzie wicemarszałka Karczewskiego dla tygodnika "Sieci".

Polityka PiS na okładce zobaczymy w kombinezonie ochronnym, a w wywiadzie przeczytamy o jego pracy w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Po tym, jak korownawirusem zakażeni zostali pacjenci i personel "wojewoda skierował do pracy w tej lecznicy pięciu dodatkowych medyków, w tym wicemarszałka Senatu". "Marszałek Karczewski nie zawahał się ani chwili, gdy w szpitalu zabrakło lekarzy. Ruszył pomagać" - opisuje prorządowa gazeta.

Na reakcje krytyków polityków na wywiad i zdjęcia wicemarszałka Karczewskiego nie trzeba było długo czekać.

"Minister Zdrowia zakazuje lekarzom wyrażania poglądów na temat realiów pracy w warunkach epidemii. Zamyka usta konsultantom krajowym i wojewódzkim. Ogranicza swobodę wypowiedzi służącą ochronie zdrowia i życia. Ale polityka te zalecenia nie obowiązują" - stwierdził w mediach społecznościowych Michał Szczerba, poseł Koalicji Obywatelskiej.

d2x2k63

"Autopromocja i fotostory!” - dodał Szczerba.

Kontrowersję budzi nie tylko sama relacja Karczewskiego, ale sugerowanie też w tytule, że tak właśnie wygląda "front walki z epidemią".

"Taki trochę bezwstyd, zwłaszcza gdy się zakazuje wypowiedzi lekarzom, którzy naprawdę wiedzą jak wygląda front" - napisała z kolei Kataryna.

- To nie była ciężka praca i nie mówiłem o tym, że ciężko pracuję. (…) Moja praca polegała na rozmowach - z personelem, z pacjentami - tłumaczył w rozmowie z RMF FM Karczewski.

d2x2k63

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d2x2k63

Podziel się opinią

Share
d2x2k63
d2x2k63
Więcej tematów