Trwa ładowanie...

Konwój z 26 bombami z Okęcia jedzie na poligon

Na terenie warszawskiego portu lotniczego na Okęciu było 26 bomb, najprawdopodobniej zapalających - poinformował dowódca patrolu saperskiego st. sierż. Tomasz Kubiak. Początkowo mówiono o kilku niewybuchach. Z Warszawy do Nowego Dworu Mazowieckiego wyruszył konwój, który przewozi bomby.

Share
Konwój z 26 bombami z Okęcia jedzie na poligon
Źródło: Tok FM
d34bj7k

Bomby znaleziono na terenie budowanej stacji kolejowej, około 500 metrów od terminala. Port funkcjonuje normalnie, dojazd do lotniska odbywa się bez utrudnień. Ewakuowano gości pobliskiego hotelu.

Jak mówił sierż. Kubiak znaleziono 17 bomb po 150-200 kg i dziewięć bomb pięćdziesięciokilogramowych.

d34bj7k

O takiej samej liczbie niewybuchów poinformowała Beata Wlazłowska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Teraz są przewożone specjalnie przystosowanymi do tego pojazdami. Konwój wyruszył z lotniska o godz. 18.30 - dodała. Tuż przed samochodami wiozącymi bomby jedzie policyjny radiowóz, tuż za nimi straż pożarna i kolejny radiowóz. Jadą z prędkością 50 km/h. - Nie przewidujemy żadnych utrudnień ani wyłączeń w ruchu - dodała Wlazłowska.

St. sierż. Tomasz Kubiak powiedział, że w środę z samego rana saperzy zajmą się niszczeniem bomb; ma się to stać na terenie 5. Ośrodka Przechowywania Sprzętu w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie służą wezwani na Okęcie saperzy.

Kubiak zaznaczył, że sposób konstrukcji bomb pozwala przypuszczać, że są to pociski ćwiczebne, jednak rutynowo zakłada się wersję bardziej niebezpieczną. Dodał, że ani bomby ćwiczebne, ani zapalające nie stwarzają dużego zagrożenia wybuchem.

Władze lotniska informują, że dojazd do lotniska odbywa się bez utrudnień, policja koordynuje ruch aut wokół terminalu. Operacje lotnicze również przebiegają normalnie. Nie podjęto decyzji o ewakuacji terminala.

d34bj7k

Podziel się opinią

Share
d34bj7k
d34bj7k
Więcej tematów