Trwa ładowanie...

Kontrowersyjna ustawa o IPN. Grzegorz Schetyna ma plan: chcemy kar za "polskie obozy śmierci"

Platforma Obywatelska składa projekt nowelizacji ustawy o IPN. - Ma naprawić błędy, kryzys polityczny sprawia, że musimy reagować na nieprzemyślaną politykę PiS - powiedział Schetyna na konferencji prasowej.

Share
Kontrowersyjna ustawa o IPN. Grzegorz Schetyna ma plan: chcemy kar za "polskie obozy śmierci"
Źródło: newspix.pl
d1lfnhf

- W nowelizacji wyraźnie mówimy o penalizacji zapisu o "polskich obozach śmierci" - wyjaśnił Schetyna. Dodał, że nie można pozwolić, żeby "polska polityka historyczna była pisana pod dyktando Kremla".

"Bezrozumna polityka prowadzona przez PiS"

Wyjaśnił, że nowelizacja rozszerza "definicję zbrodni dokonanych na Wschodzie". - Nie mówimy tylko o Rzezi Wołyńskiej, ale również o wywiezionych na Sybir - powiedział. Zaznaczył, że projekt zostanie wysłany do prezydenta Andrzeja Dudy. - Mamy czas do końca miesiąca na naprawienie złego praw - dodał Schetyna.

- Reakcje Rexa Tillersona, Rady Najwyższej Ukrainy oraz premiera Izraela Benjamina Netanjahu pokazuje do czego prowadzi bezrozumna polityka prowadzona przez PiS - wyjaśnił. Dokument z nowelizacją jest do pobrania na Twitterze.

Ustawa o IPN. PO składa projekt nowelizacji

Głos zabrała także Beata Mazurek z PiS. "Czekamy na orzeczenie TK ws. ustawy o IPN i potem przedstawimy ewentualne rozwiązania" - wyjaśniła na Twitterze.

Zobacz także: "Czy premier powinien przeprosić? Jacek Żakowski: on się za wolno uczy

d1lfnhf

Podziel się opinią

Share
d1lfnhf
d1lfnhf
Więcej tematów