Trwa ładowanie...

Kontrowersyjna dotacja MSZ. Pół miliona na dzieła o. Tadeusza Rydzyka

Ministerstwo Spraw Zagranicznych było w ubiegłym roku hojne dla przedsięwzięć o. Tadeusza Rydzyka. Prawie 600 tys. zł dotacji resort przekazał na uczelnię oraz fundację, założone przez redemptorystę.

Share
Kontrowersyjna dotacja MSZ. Pół miliona na dzieła o. Tadeusza Rydzyka
Źródło: East News, Fot: ALEX MARCINKOWSKI
d2l7p9f

O wysokich dotacjach poinformował w środę na Facebooku Marcin Kierwiński, poseł PO.

"Ponad pół miliona złotych resort spraw zagranicznych przeznaczył na tajemnicze dotacje celowe w wyniku umów zawartych z Fundacją Lux Veritatis oraz Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej" - napisał polityk. Do postu dołączył odpowiedź MSZ na jego interpelację poselską oraz wykaz przekazanych kwot.

d2l7p9f

Najwięcej pieniędzy popłynęło do szkoły

Z zestawienia opublikowanego przez Kierwińskiego wynika, że toruńska Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej otrzymała w 2018 r. dwie dotacje. Jedną w kwocie 260 tys. zł, a druga wynosiła 156 780 zł. Obie zostały wypłacone z maju. Razem uczelnia ojca Rydzyka dostała niemal 417 tys. zł.

Nieco mniejszy strumień pieniędzy popłynął do Fundacji Lux Veritatis, która jest nadawcą Telewizji Trwam. W maju ubiegłego roku otrzymała ona "zaledwie" 180 tys. zł.

To znacznie większe kwoty niż zapowiadał resort spraw zagranicznych na początku ubiegłego roku. Mowa była wówczas, że 180 tys. złotych dostanie Lux Veritatis, a szkoła 156 tys. zł. To już trzeci rok z rzędu, kiedy organizacje związane z zakonnikiem otrzymały pieniądze z MSZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l7p9f

Podziel się opinią

Share
d2l7p9f
d2l7p9f
Więcej tematów