Trwa ładowanie...
d3i7mpl

Końskie. Nietypowy eksponat w starostwie. To stół, przy którym Andrzej Duda podpisał ustawę Kolej Plus

Końskie. W Starostwie Powiatowym pojawił się nietypowy eksponat. Chodzi o stół, przy którym prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę Kolej Plus. "To szczególne upamiętnienie najnowszych dziejów" - przekonuje samorząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Końskie. W Starostwie Powiatowym pojawił się eksponat. Dotyczy prezydenta Andrzeja Dudy
Końskie. W Starostwie Powiatowym pojawił się eksponat. Dotyczy prezydenta Andrzeja Dudy (Starostwo Powiatowe w Końskich)
d3i7mpl

Wszystko zaczęło się od tego, że na początku marca Andrzej Duda wraz z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem pojawił się z wizytą w miejscowości Końskie w województwie świętokrzyskim. Prezydent podpisał wówczas ustawę Kolej Plus, która zakłada przywracanie połączeń kolejowych w kraju.

Jednak to nie przepisy wywołały największe zainteresowanie, tylko okoliczności, w jakich doszło do podpisania ustawy. Otóż uroczystość miała miejsce na nieczynnym dworcu kolejowym w Końskich, co zostało udokumentowane m.in. na zdjęciach. Ostatni pociąg pasażerski odjechał z tego miejsca ponad dziesięć lat temu

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Michał Dworczyk mówi o pierwszych wnioskach

Końskie pamiętają. "Historyczny" stolik eksponatem

Po kilku miesiącach władze powiatu podjęły decyzje, by upamiętnić to wydarzenie. Skupiono się m.in. na stoliku, przy którym prezydent Duda podpisał ustawę. Mebel został ustawiony w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich dla "utrwalenia tego historycznego wydarzenia, które daje naszej małej Ojczyźnie szansę na nowy cywilizacyjny rozwój".

d3i7mpl

"Podpisanie przez Prezydenta wspomnianej ustawy, w takim miejscu i na takim meblu, stało się medialnym wydarzeniem, które komentowano niezwykle głośno na całą Polskę i nie tylko. Przypomnijmy zatem, że zbudowana w 1885 roku 'droga żelazna', prowadziła przez powiat konecki przez ponad 120 lat, dając szansę na cywilizacyjny rozwój tutejszej społeczności" - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Końskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i7mpl

Podziel się opinią

Share

d3i7mpl

d3i7mpl
Więcej tematów