Trwa ładowanie...
d21etel

Wyniki wyborów 2020. Kto wygrał w Końskich? Zdecydowana przewaga jednego z kandydatów

W gminie Końskie w II turze wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda. Urzędujący prezydent uzyskał niemal dwukrotną przewagę nad kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim. Oficjalne dane opublikowano na stronie PKW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Andrzej Duda zwyciężył w Końskich
Wyniki wyborów 2020. Andrzej Duda zwyciężył w Końskich (PAP)
d21etel

Według danych udostępnionych przez Państwową Komisję Wyborczą, w niedzielnym głosowaniu w gminie Końskie udział wzięło 19 848 osób z 28 842 uprawnionych. Frekwencja wyborcza podczas II tury wyborów prezydenckich w tym rejonie wyniosła 68,82 proc.

Na Andrzeja Dudę swój głos oddało 12 073 mieszkańców Końskich. 7 609 osób zagłosowało na Rafała Kandydata. Łącznie urzędujący prezydent RP uzyskał 61,34 proc. wszystkich wyborców. 38,66 proc. wyborców postawiło krzyżyk przy Rafale Trzaskowskim - oznacza to, że na polityka opozycji poparło niemal dwukrotnie mniej wyborców.

Przez wielu Końskie uważane są za bastion Prawa i Sprawiedliwości oraz Andrzeja Dudy. 6 lipca odbyła się tam debata prezydencka zorganizowana przez Telewizję Polską. Udział w niej wziął jedynie urzędujący prezydent. Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski nie zdecydował się na konfrontację.

d21etel

Zobacz: Wyniki wyborów 2020. Cezary Tomczyk mówi o "wyjątkowym skandalu". Żąda dymisji szefa MSZ

Wyniki wyborów 2020. Niskie poparcie dla Andrzeja Dudy w Lesznie

Do odwrotnej sytuacji niż Końskich doszło natomiast w gminie Leszno, gdzie w II turze wyborów prezydenckich zwyciężył Rafał Trzaskowski. Zagłosowało na niego 65,26 proc. wyborców, co w przeliczeniu daje dokładnie 21 559 głosów.

d21etel

Na Andrzeja Dudę swój głos oddało 34,74 proc. mieszkańców gminy Leszno. Razem udział w II turze wzięło udział 33 034 osób.

Ogromna przewaga Rafała Trzaskowskiego w Lesznie nie może dziwić - to właśnie tam sztab kandydata KO zorganizował "Arenę Prezydencką", w której udział wzięło kilkanaście redakcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21etel

Podziel się opinią

Share

d21etel

d21etel
Więcej tematów