Trwa ładowanie...
d12h3bs

Konin. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka. Nowe informacje

Policjanci, którzy chcieli wylegitymować trzy osoby w Koninie, byli umundurowani. To doświadczeni funkcjonariusze. Mają 6 i 7 lat służby. Zgodnie z procedurą ze zdarzenia została sporządzona notatka służbowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konin. Policjant postrzelił mężczyznę
Konin. Policjant postrzelił mężczyznę (LM.pl)
d12h3bs

Około godz. 10 patrol policji chciał wylegitymować trzy osoby przy ul. Wyszyńskiego w Koninie. Wówczas jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Według policji funkcjonariusz był zmuszony do użycia broni. 21-latek został postrzelony. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Według nieoficjalnych doniesień uciekinier miał zaatakować mundurowego ostrym narzędziem. Znaleziono przy nim nożyczki oraz woreczek z białym proszkiem.

Teraz na jaw wychodzą nowe fakty. Funkcjonariusze podczas interwencji byli umundurowali. Są doświadczeni, mają 6 i 7 lat służby - informuje rzecznik poznańskiej policji Andrzej Borowiak w rozmowie z reporterem RMF FM Mateuszem Chłystunem. Jak informowaliśmy w WP Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wysłał do Konina specjalną komisję. Wydział kontroli będzie badał zasadność użycia broni przez funkcjonariusza.

d12h3bs

Zasady, kiedy policjant może użyć broni są precyzyjnie opisane w ustawie. Borowiak potwierdził TVN 24, że padł minimum jeden strzał. Nieoficjalne doniesienia mówiły o dwóch. Zgodnie z procedurami funkcjonariusz po zdarzeniu sporządził notatkę służbową, która dokładnie opisuje co się stało. Przekazał ją bezpośredniemu przełożonemu.

Joanna Mucha odpowiada Stanisławowi Piotrowiczowi: poziom magla

21-latek był znany policji. Analizowany jest również okoliczny monitoring. Funkcjonariusze przeczesywali pobliski plac zabaw, w poszukiwaniu rzeczy, które mężczyzna mógł wyrzucić przed pościgiem. Przy uciekinierze znaleziono woreczek z białym proszkiem. Borowiak powiedział WP, że 21-latek prawdopodobnie sprzedawał narkotyki.

d12h3bs

Istnieje możliwość, że mundurowi zostaną przesłuchani przez prokuraturę. Jak dowiedzieliśmy się w WP na razie wykonywane są czynności w trybie art. 308. Kodeksu postępowania karnego. Prokuratorzy przeprowadzali na miejscu zdarzenia oględziny. Zabezpieczana była również dokumentacja. Decyzja co do przyjętej kwalifikacji prawnej lub dalszych czynności ma zapaść w ciągu 5 dni.

Źródło: rmf24.pl/TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12h3bs

Podziel się opinią

Share
d12h3bs
d12h3bs
Więcej tematów