Trwa ładowanie...

Konin. Zaprosili policję na zlot. Finał był zaskakujący

Nieformalna grupa fanów motoryzacji z Konina (woj. wielkopolskie) zaprosiła w mediach społecznościowych policję na swój zlot. - Funkcjonariusze przyjęli zaproszenie - poinformował rzecznik konińskiej policji. Dla wielu uczestników tej imprezy źle się to skończyło.

Share
Konin. Zaprosili policję na zlot. Finał był zaskakujący
Źródło: KMP w Koninie
dbns4lk

Miłośnicy motoryzacji i ulicznych wyścigów, co jakiś czas organizują w Koninie zloty. Tym razem, na jednym z profili w mediach społecznościowych wystosowali "zaproszenie" na taką imprezę do policjantów.

No, to pojechaliśmy - 6 nieoznakowanych BMW, 1 Insignia i kilka oznakowanych wozów" - czytamy na profilu konińskiej policji na Facebooku. "Wśród członków grupy SPEED też są fani motoryzacji, więc chętnie pojawili się na takiej imprezie" - napisano.

dbns4lk

Efekt uczestnictwa policji w tym zlocie? Funkcjonariusze wylegitymowali 46 osób, spośród których 40 zostało ukaranych mandatami karnymi bądź za prędkość, bądź za niewłaściwy stan techniczny. Dwóch kierowców straciło dowody rejestracyjne, a 5 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

"Pozostaje nam tylko ubolewać, że przy okazji imprezy krzewiącej technikę motoryzacyjną pojawiają się "czarne owce", które takie imprezy psują. Może trzeba by jakoś weryfikować uczestników jeszcze przed zlotem? Tego nie wiemy, ale obiecujemy w przyszłości też czuwać nad bezpieczeństwem zarówno uczestników zlotów, jak i pozostałych kierowców, którzy mogą stanąć na ich drodze" - podsumowali akcję konińscy policjanci.

Źródło: konin.policja.gov.pl

dbns4lk

Podziel się opinią

Share
dbns4lk
dbns4lk
Więcej tematów