Trwa ładowanie...
d1qbbvr

Konin. Zaprosili policję na zlot. Finał był zaskakujący

Nieformalna grupa fanów motoryzacji z Konina (woj. wielkopolskie) zaprosiła w mediach społecznościowych policję na swój zlot. - Funkcjonariusze przyjęli zaproszenie - poinformował rzecznik konińskiej policji. Dla wielu uczestników tej imprezy źle się to skończyło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konin. Fani motoryzacji zaprosili policję na swój zlot
Konin. Fani motoryzacji zaprosili policję na swój zlot (KMP w Koninie)
d1qbbvr

Miłośnicy motoryzacji i ulicznych wyścigów, co jakiś czas organizują w Koninie zloty. Tym razem, na jednym z profili w mediach społecznościowych wystosowali "zaproszenie" na taką imprezę do policjantów.

Zobacz także: Ełk. 11-latek prowadził auto. Obok siedział ojciec z zakazem kierowania

No, to pojechaliśmy - 6 nieoznakowanych BMW, 1 Insignia i kilka oznakowanych wozów" - czytamy na profilu konińskiej policji na Facebooku. "Wśród członków grupy SPEED też są fani motoryzacji, więc chętnie pojawili się na takiej imprezie" - napisano.

d1qbbvr

Efekt uczestnictwa policji w tym zlocie? Funkcjonariusze wylegitymowali 46 osób, spośród których 40 zostało ukaranych mandatami karnymi bądź za prędkość, bądź za niewłaściwy stan techniczny. Dwóch kierowców straciło dowody rejestracyjne, a 5 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

"Pozostaje nam tylko ubolewać, że przy okazji imprezy krzewiącej technikę motoryzacyjną pojawiają się "czarne owce", które takie imprezy psują. Może trzeba by jakoś weryfikować uczestników jeszcze przed zlotem? Tego nie wiemy, ale obiecujemy w przyszłości też czuwać nad bezpieczeństwem zarówno uczestników zlotów, jak i pozostałych kierowców, którzy mogą stanąć na ich drodze" - podsumowali akcję konińscy policjanci.

Źródło: konin.policja.gov.pl

d1qbbvr

Podziel się opinią

Share
d1qbbvr
d1qbbvr
Więcej tematów