Trwa ładowanie...

Konflikt w Porozumieniu. Bielan: Moje ego jest malutkie

Zdaniem Adama Bielana wicepremier Jarosław Gowin składnia się ku wspólnemu startowi z Polskim Stronnictwem Ludowym w wyborach parlamentarnych. - Ja jestem patriotą Zjednoczonej Prawicy - zapewniał europoseł w telewizyjnym wywiadzie.

Share
Konflikt w Porozumieniu. Bielan: Moje ego jest malutkie
Konflikt w Porozumieniu. Bielan: Moje ego jest malutkieŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d2v4nc1

Konflikt wewnątrz Porozumienia nie ustaje. Posłowie w nieoficjalnych rozmowach przyznają, że trwa "zbieranie haków" na siebie nawzajem. - Jeżeli symbolem Zjednoczonej Prawicy stanie się zbieranie haków, będzie to początek końca tej koalicji - tłumaczył pod koniec maja Michał Wypij w rozmowie z WP.

Do trwającego kryzysu w partii odniósł się w środę Adam Bielan w Gościu "Wydarzeń" w Polsat News. - Jako osoba, która pełni obowiązki prezesa Porozumienia, dbam o to, aby ten najlepszy rząd dla Polski miał stabilną większość w Sejmie. (...) Nie chciałbym, aby niczyje ego, nawet wicepremiera, stało na przeszkodzie do realizacji celów, które stawiają nam Polacy - przekazał eurodeputowany.

d2v4nc1

- A moje ego jest malutkie, kieszonkowe - dodał Bielan.

Zdaniem polityka Jarosław Gowin już od dłuższego czasu działa na niekorzyść Zjednoczonej Prawicy. - Liderzy opozycji publicznie mówią o tym, że rok temu byli umówieni z Jarosławem Gowinem na wymianę marszałka Sejmu. To byłby pierwszy krok do zmiany koalicji rządowej. Tamten moment był najgorszy z możliwych, mieliśmy do czynienia z pierwszą falą pandemii. (...) Gowin nie wyciągnął wniosków z tamtych wydarzeń i nadal próbuje huśtać łódką - przekonywał.

Polski Ład. Politycy Porozumienia niezadowoleni?

Kolejnym punktem spornym wśród polityków Porozumienia są zapowiedzi z Polskiego Ładu. - Gowin na oczach milionów Polaków podpisuje dokument, który wcześniej przez wiele tygodni negocjował, tylko po to, żeby kilkadziesiąt godzin później jego najbliżsi współpracownicy w mediach na tym dokumencie nie pozostawili suchej nitki - dziwił się gość Polsat News.

- Gowin w kolejnych wywiadach co raz bardziej się od tego dokumentu dystansuje. Jeżeli jego podpis nic nie znaczy, to jak możemy mieć pewność, że będziemy mieć stabilną większość? - dopytywał retorycznie Bielan.

d2v4nc1

W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim były wicemarszałek Senatu mówił również o kolejnych planach. - Staram się obecnie wyprostować partię Porozumienie. To jest prawdziwa stajnia Augiasza, mamy szereg nieprawidłowości finansowych. Skutkowało to odrzuceniem przez PKW naszego sprawozdania. (...) Prawdopodobnie w czerwcu dokonamy rebrandingu, jesteśmy już po rozmowach w tej sprawie. Mogę zapewnić, że w nowej nazwie nie będzie nazwiska żadnego polityka - ujawnił europoseł.

O co chodzi Jarosławowi Gowinowi? "Działanie pod wpływem ego"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2v4nc1

Podziel się opinią

Share
d2v4nc1
d2v4nc1
Więcej tematów