Trwa ładowanie...
d2i6v11

Konflikt na Morzu Azowskim. Unia Europejska za sankcjami dla Rosji

Na poniedziałkowym spotkaniu w Brukseli ministrowie spraw zagranicznych krajów UE mają dać zielone światło dla nałożenia sankcji na Rosję - informuje Interia, powołując się na PAP. Kary mają być pokłosiem agresji Rosji wobec Ukrainy w rejonie Morza Azowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UE ma w poniedziałek zdecydować o sankcjach dla Rosji
UE ma w poniedziałek zdecydować o sankcjach dla Rosji (PAP, Fot: SERGEI CHIRIKOV / POOL)
d2i6v11

Unijny dyplomata zdradził Polskiej Agencji Prasowej, o czym pisze Interia, że w poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej, podejmą decyzję w sprawie Rosji. Mają potwierdzić chęć nałożenia sankcji na ten kraj za działania na Morzu Azowskim.

Sankcje miałyby obowiązywać od marca, a obejmować dziewięć osób. Tych, którzy byli zaangażowani w agresywne działania Rosji wobec Ukrainy w okolicy Cieśniny Kerczeńskiej.

Przypomnijmy, że 25 listopada 2018 r. dwa ukraińskie kutry oraz holownik zostały ostrzelane i zajęte przez rosyjskie siły specjalne na Morzu Azowskim (niedaleko Krymu). Rosja oskarżyła wówczas ukraińskie jednostki o naruszenie granicy i wpłynięcie na rosyjskie wody terytorialne. Ukraina natomiast domagała się od Rosji uwolnienia swoich marynarzy i zwolnienia okrętów. Działania Rosjan zostały skrytykowane przez polskie MSZ, a także m.in. prezydenta USA, Donald Trumpa, ONZ, NATO i Unię Europejską.

Zobacz też:

Ukraina: Polska, Litwa i Estonia żądają od Rosji uwolnienia 24 ukraińskich marynarzy i zwrotu zagarniętych okrętów

Siergiej Ławrow uderza w UE i USA. Reakcja na doniesienia mediów

Źródło: Interia

d2i6v11

Podziel się opinią

Share

d2i6v11

d2i6v11
Więcej tematów