Trwa ładowanie...
dsprrje
Konferencja premiera, minister sportu i prezesa PZPN. Kibice wracają na stadiony

Konferencja premiera, minister sportu i prezesa PZPN. Kibice wracają na stadiony

- Będziemy pierwszy krajem, który wypracował protokół pozwalający kibicom na uczestnictwo w imprezach sportowych - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że jeszcze w czerwcu na stadiony wrócą kibice.
Share
dsprrje

- Jak nie ma kibiców, nie ma rozgrywek, gorzej jest z funduszami i budżetem - powiedział podczas piątkowej konferencji Mateusz Morawiecki. Premier dodał, że na stadionach od 19 czerwca będzie mogło przebywać do 25 proc. kibiców w stosunku do pojemności obiektu.

- Piłka nożna jest potrzebna nam wszystkim. Sport jest potrzebny nam wszystkim - zaznaczył. Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk dodała, że kibicuje piłkarzom, by mogli "bezpiecznie wrócić do rozgrywek". - Czwarty etap odmrażania sportów to również powrót basenów, siłowni i klubów fitness - zaznaczyła.

dsprrje

- Będziemy pierwszy krajem, który wypracował protokół pozwalający kibicom na uczestnictwo w imprezach sportowych - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Beata Kempa o Tomaszu Grodzkim: nie dorósł do swojej funkcji

Mateusz Morawiecki odpowiada na pytanie o maseczki. "Jesteśmy na dobrej drodze"

W trakcie konferencji premier został zapytany o to, czy wspólnie z żoną ujawni majątek. - Przygotowaliśmy odpowiednią ustawę, wszystko musi odbywać się zgodnie z przepisami (…). Czekamy na rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego - stwierdził Morawiecki.

dsprrje

Premier wypowiedział się również na temat ewentualnych konsekwencji poluzowania obostrzeń związanych z maseczkami. - Nie ma jednej dobrej recepty. Dezynfekcja, dystansowanie, maseczki (...). Tam, gdzie zmniejsza się natężenie epidemii, gdzie jest opanowana (…), tam możliwe są różne poluzowania obostrzeń. My się na to zdecydowaliśmy, jednocześnie utrzymując obowiązek noszenia maseczek w takich miejscach jak tramwaje (…) Jestem przekonany, że jesteśmy na dobrej drodze do zwalczenia epidemii - stwierdził Morawiecki.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsprrje

Podziel się opinią

Share
dsprrje
dsprrje
Więcej tematów