Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski złożył oświadczenie majątkowe

Rafał Trzaskowski złożył oświadczenie majątkowe. "Uczciwość i przejrzystość w działaniu polityków są podstawą zaufania" - mówił wcześniej prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski.
Share
Rafał Trzaskowski złoży oświadczenie majątkowe
Rafał Trzaskowski złoży oświadczenie majątkoweŹródło: PAP
dgjeat5

Rafał Trzaskowski o przejrzystości w życiu publicznym

We wtorek 26 maja odbył się briefing prasowy Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy zaznaczył, że jeśli wszyscy oczekujemy, iż Państwo Polskie i jego instytucje będą obdarzane przez obywateli szacunkiem, władze muszą to zaufanie budować.

- Dlatego ja dzisiaj składam swoje oświadczenie majątkowe wraz z żoną, gdzie pokazuje cały swój majątek. Miejmy nadzieję, że presja publiczna na wszystkich tych, którzy do dzisiaj używali wszelkiego rodzaju wykrętów, kruczków prawnych, żeby całego swojego majątku nie pokazać, będzie w Polsce wzrastała po to, żeby właśnie budować zaufanie do władzy publicznej - powiedział prezydent.

Źródło: BIP Warszawa

Trzaskowski podkreślił, że zarówno premier Morawiecki jak minister Szumowski powinni pójść jego śladem i pokazać cały swój majątek. Prezydent dodał jednocześnie, że w ubiegłym roku w Sejmie złożona była ustawa o jawności życia publicznego. Pojawił się również projekt partii rządzącej, który trafił do Trybunału Konstytucyjnego.

dgjeat5

Zobacz też: Minister Sasin na kwarantannie. Reakcja z PiS na złośliwy komentarz

- Pan Prezydent nie wykorzystał okazji do tego, żeby ustawę o jawności w życiu publicznym uchwalić i podpisać. Niestety dzisiaj sytuacja w naszym kraju wygląda w taki sposób, że wszystkie instytucje kontrolne są sparaliżowane i upolitycznione, a to kolega koledze daje świadectwo uczciwości. Tak dalej być nie może - powiedział Trzaskowski.

W związku z tym prezydent spotyka się dziś Marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim po to, aby przedstawić projekt ustawy o jawności w życiu publicznym.

Tak jak Trzaskowski zapowiedział, tak zrobił. Na stronie internetowej Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się jego oświadczenie majątkowe.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgjeat5

Podziel się opinią

Share
dgjeat5
dgjeat5
Więcej tematów