Trwa ładowanie...
d1oedha

Konfederacja nie odpuszcza. Chce zespołu, który zajmie się projektem "Zatrzymaj aborcję"

"Zatrzymaj aborcję" - o ten projekt walczy Konfederacja. Obawia się, że Lewica, która weszła do Sejmu, zamiecie pod dywan dokumenty, które "dają gwarancję bezpieczeństwa życia ludzkiego". Dlatego tworzy Zespół Obrony Życia i Rodziny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konfederacja tworzy parlamentarny Zespół Obrony Życia i Rodziny
Konfederacja tworzy parlamentarny Zespół Obrony Życia i Rodziny (East News, Fot: Jan Bielecki)
d1oedha

Grzegorz Braun z Konfederacji chciał być przewodniczącym sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Nie udało się. Funkcję tę objęła Magdalena Biejat z Lewicy Razem. Braun próbował też zostać wiceprzewodniczącym tej komisji, ale i tym razem nie uzyskał większości głosów. Mimo tych porażek Konfederacja nie odpuszcza.

Tworzy parlamentarny Zespół Obrony Życia i Rodziny - podaje portal dziennik.pl. Zespół w pierwszej kolejności ma zająć się projektem "Zatrzymaj aborcję", którego podkomisja w poprzedniej kadencji nie rozpatrzyła.

Jak podkreślił Robert Winnicki z Konfederacji, projekt "był przerzucany, jak gorący kartofel po to tylko, żeby go nie uchwalić”. Braun twierdzi, że komisja pod przewodnictwem przedstawiciela Lewicy to "prosta droga do zamiecenia pod dywan projektów ustaw, które mają na celu gwarancję bezpieczeństwa życia ludzkiego".

d1oedha

Dodał, że Konfederacja jako jedyna "sprawę obrony życia ludzkiego w jego naturalnych, wyznaczonych przez Boga Stwórcę granicach, traktuje pryncypialnie".

Walka w obozie Zjednoczonej Prawicy. Mucha: Kaczyński chce złamać Gowina

Przypomnijmy, że projekt zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu (tzw. przesłanka eugeniczna).

Zobacz też:

"Utrudnią PiS rządzenie". "Die Welt" pisze o Konfederacji

Konfederacja chce ustawy anty-LGBT. PiS: Bicie piany

Źródło: dziennik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oedha

Podziel się opinią

Share
d1oedha
d1oedha
Więcej tematów