PolskaKoncesja dla TVN24. Rzeczniczka KRRiT o posiedzeniu

Koncesja dla TVN24. Rzeczniczka KRRiT o posiedzeniu

Na czwartek po raz kolejny zwołano spotkanie KRRiT ws. koncesji dla TVN24. - Głosowanie się nie odbyło, ogłoszona została przerwa. Zdania były podzielone. Przewodniczący zadecydował o przerwie w posiedzeniu, zrobiło się już późno - tłumaczyła Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT.

Koncesja dla TVN24. Rzeczniczka KRRiT: Nie było głosowania, bo zrobiło się późno. Na zdjęciu siedziba stacji TVN
Koncesja dla TVN24. Rzeczniczka KRRiT: Nie było głosowania, bo zrobiło się późno. Na zdjęciu siedziba stacji TVN
Źródło zdjęć: © East News | Pawel Wodzynski
Marek Mikołajczyk

Pat w sprawie koncesji dla TVN24 trwa. Stacja od ponad półtora roku czeka na przedłużenie pozwolenia na nadawanie. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal jednak nie podjęła żadnej decyzji. W czwartek doszło do kolejnego posiedzenia w sprawie.

- Jak na każdym posiedzeniu była ożywiona dyskusja, sprawa koncesji TVN24 jest tematem takich dyskusji. Jednakowoż głosowanie się nie odbyło, ogłoszona została przerwa. Zdania były podzielone. Przewodniczący zadecydował o przerwie w posiedzeniu, zrobiło się już późno - przekazała w rozmowie z TVN24 Teresa Brykczyńska, rzeczniczka Krajowej Radiofonii i Telewizji.

Członkowie KRRiT po raz kolejny zebrać się mają 21 września. - Każdy z członków ma wypracowaną opinię, dyskusja cały czas trwa. Dyskusja jest aktywna, burzliwa. Myślę, że do wtorku należy się uzbroić w cierpliwość. Mam nadzieję, że we wtorek będę mogła coś konkretnego zakomunikować - poinformowała Brykczyńska.

"Lex TVN". Rzeczniczka KRRiT: Czekamy, czy w Sejmie coś się wydarzy

Polska koncesja dla TVN24 wygasa za 10 dni. Tymczasem stacja w połowie sierpnia "awaryjnie" uzyskała holenderską zgodę na nadawanie. "Musimy być gotowi na każdą ewentualność" - tłumaczył wówczas zarząd TVN w wydanym oświadczeniu.

Według KRRiT problem z przedłużeniem koncesji dot. "sytuacji właścicielskiej" grupy TVN. Sprawy tej miała dotyczyć ustawa "lex TVN", którą w ubiegłym tygodniu odrzucił Senat.

- Sytuacja jest zawieszona, jeśli chodzi o legislację, nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Czekamy, czy coś jeszcze może się wydarzy w Sejmie w tej sprawie. Poseł Terlecki podkreślił, że sprawa tej ustawy może być w każdym momencie podniesiona na posiedzeniu. To są słowa pana Terleckiego, my ufamy tym słowom - tłumaczyła rzeczniczka KRRiT.

Jak podkreśla, "proces nad ewentualną nowelizacją cały czas trwa". - Krajowa Rada chce się odnieść również do tego, ewentualnie uchwalonego, nowego prawa - wyjaśniała Brykczyńska.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)