Trwa ładowanie...

Koncert neonazistów w warszawskim klubie studenckim

W popularnym, warszawskim klubie studenckim Remont odbędzie się koncert "Ku Niepodległej". Na scenie wystąpią zespoły nawiązujące do nazistów. Data wydarzenia to 30 kwietnia- dzień śmierci Hitlera.

Koncert neonazistów w warszawskim klubie studenckimŹródło: Youtube.com, fot: YouTube
d3xu7u1

"Nowoczesny nacjonalizm nie może się obyć bez muzyki tożsamościowej" piszą organizatorzy koncertu, który już w latach poprzednich wywoływał ogromne kontrowersje. Rzecznik klubu tłumaczył wówczas, że wydarzenie ma na celu jedynie integracje środowisk narodowych z całej Europy. Fundacja "Klamra", zajmująca się prawami człowieka, próbowała zgłosić sprawę do sądu.

Na koncercie wystąpią europejskie gwiazdy rocka i hatecora. Według wikipedii termin "hatecore" jest używany na określenie wykonawców związanych z muzyką neonazistowską i białej supremacji. Na koncertach niektórych z zaproszonych zespołów pojawiają się flagi ze swastykami, a jeden z nich- Trese Vrede, opublikował na swojej stronie zdjęcie nazisty, Horsta Wessela, autora hymnu NSDAP (Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników)

Organizatorzy wydarzenia nie udzielili komentarza ws. kontrowersyjnej imprezy. Data imprezy to 30 kwietnia- rocznica śmierci Adolfa Hitlera.

d3xu7u1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xu7u1
Więcej tematów