Trwa ładowanie...

Koń padł w centrum Krakowa. Sprawa trafiła do prokuratury

Zwierzę wywróciło się na krakowskim rynku. Właściciele nie czekali na weterynarza tylko sami załadowali konia na przyczepę. Mimo starań nie udało się go uratować i trzeba było go uśpić. Zawiadomienie w sprawie złożyło Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt.

Share
Koń padł w centrum Krakowa. Sprawa trafiła do prokuratury
Źródło: Archiwum prywatne
d1obbq5

Do zdarzenia doszło 24 stycznia na skrzyżowaniu ul. Pijarskiej i Św. Jana. Koń ciągnący dorożkę zaczął utykać, ale właściciel nie pozwolił się mu zatrzymać. Gdy zwierzę przewróciło się na drugie w końcu mężczyzna zareagował. Z pomocą kolegów w "koszmarny" sposób załadowali zwierzę na przyczepę, nie czekając na weterynarza. Informację i relację o zdarzeniu dostaliśmy od czytelniczki WP.

Teraz sprawa ma ciąg dalszy. Konia ostatecznie trzeba było uśpić, a zawiadomienie do prokuratury złożyło Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt - informuje dziennikpolski24.pl. Pismo dotyczy ewentualnych zaniechań ze strony udzielenia pomocy koniowi przez weterynarza oraz Urzędu Miasta Kraków, ze względu na wydanie koncesji na działalność dorożkarską i brak odpowiedniej opieki weterynaryjnej.

Jak poinformował rzecznik prokuratury Janusz Hnatko zawiadomienie zostało przyjęte. Postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko jakiejkolwiek osobie. Już wcześniej krakowska policja wszczęła czynności procesowe dotyczące znęcania się nad zwierzęciem. Grożą za to trzy lata więzienia. Funkcjonariusze przesłuchują świadków i gromadzą dokumentację medyczną. Swoje postępowanie prowadzi też magistrat.

Zobacz także: Marcinkiewicz do Niesiołowskiego: Stefan, wytrzymaj to

Źródło: dziennikpolski24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1obbq5

Podziel się opinią

Share
d1obbq5
d1obbq5
Więcej tematów