Trwa ładowanie...
d35u3f9

Przewozili konie w strasznych warunkach. Jeden padł z wycieńczenia

Policjanci zatrzymali dwóch Rumunów na stacji paliw w Zboiskach (woj. podkarpackie). Mężczyźni bili powrozem wycieńczonego konia. Pozostałe konie były przewożone w ekstremalnych warunkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W takich warunkach przewożono sześć koni
W takich warunkach przewożono sześć koni (Policja Podkarpacka)
d35u3f9

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 2.00 w nocy na terenie stacji paliw w miejscowości Zboiska. Policjanci dostali informację, że na parkingu dwóch mężczyzn bije powrozem leżącego konia. Zwierzę było skrajnie wycieńczone i nie mogło o własnych siłach wejść do zaparkowanego obok pojazdu. Mężczyźni, zadając uderzenia powrozem, starali się zmusić konia do wejścia na platformę samochodu.

Jak się okazało, wewnątrz zaparkowanego iveco znajdowało się pięć innych koni. Zwierzęta były ściśnięte i związane metalowymi łańcuchami. Pojazd, wewnątrz którego się znajdowały, nie był przystosowany do transportu takiej liczby zwierząt, nie było w nim urządzeń do pojenia i karmienia koni, a niewielka przestrzeń utrudniała dostateczną wymianę powietrza.

Policjanci wezwali na miejsce powiatowego lekarza weterynarii, który stwierdził wycieńczenie wszystkich przewożonych koni. Zwierzę, które chwilę wcześniej było bite powrozem - pomimo podania leków - padło.

d35u3f9

Policjanci zatrzymali dwóch obywateli Rumunii w wieku 33 i 39 lat. Mężczyźni twierdzili, że transportują zwierzęta z Rumunii w okolice Kielc. Nie mieli jednak wymaganych przepisami prawa dokumentów uprawniających do przewozu zwierząt po terytorium Polski.

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad przewożonymi przez siebie końmi oraz naruszenie przepisów dotyczących transportu zwierząt. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: Policja Podkarpacka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35u3f9

Podziel się opinią

Share

d35u3f9

d35u3f9
Więcej tematów