Komitety wyborcze 2024. Konfederacja. Dwa zgłoszenia do PKW
Wiosną 2024 roku odbędą się w Polsce wybory samorządowe. W ich trakcie wyborcy zdecydują o tym, kto będzie reprezentował ich interesy na szczeblu władzy lokalnej. Wśród komitetów zarejestrowanych przez PKW znalazły się KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy oraz KW Konfederacja Propolska. Co różni te dwa komitety?
W niedzielę 7 kwietnia odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. W miejscowościach, w których nie przyniesie ona rozstrzygnięcia, dwa tygodnie później - 21 kwietnia 2024 - odbędzie się druga tura głosowania. Wśród komitetów wyborczych, o których rejestracji poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, znalazły się Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy oraz Konfederacja Propolska.
Wybory samorządowe 2024. Sprawdź najnowsze informacje.
Wybory samorządowe 2024. Komitet wyborczy Konfederacja. PKW zarejestrowała dwa
Zgodnie z treścią komunikatu z dnia 19 lutego 2024 r. o komitetach wyborczych utworzonych w związku z wyborami do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborami wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zarządzonymi na dzień 7 kwietnia 2024 r., PKW przyjęła zawiadomienia o utworzeniu:
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Brukseli wcale nie chodziło o kamienie milowe? "To są takie bajki"
- komitetu wyborczego wyborców o nazwie Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy (KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy). Pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Witold Sławomir Tumanowicz a pełnomocnikiem finansowym - Roman Łazarski
- komitetu wyborczego partii o nazwie Komitet Wyborczy Konfederacja Propolska (KW Konfederacja Propolska). Pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Patryk Dawid Górski a pełnomocnikiem finansowym - Radosław Piotr Wawer.
Z informacji PKW wynika, że oba komitety mają prawo rejestrować kandydatów na obszarze całego kraju.
Wybory samorządowe w Polsce. O tym w kwietniu zdecydują wyborcy
W czasie wyborów samorządowych na pięcioletnie kadencje wybrani zostaną wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast. Ponadto przeprowadzone zostaną wybory do rad gmin, rad powiatów, rad miast na prawach powiatu i rad sejmików województw a w Warszawie - dodatkowo do rad dzielnic i rad osiedli.
Zobacz również: Wybory samorządowe 2024. Jak zostać członkiem komisji wyborczej?