Trwa ładowanie...

Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Ma prawo rejestrować listy w całej Polsce

Wiosną 2024 roku odbędą się w Polsce wybory organów samorządu terytorialnego. Jednym z komitetów, który powalczy w ich trakcie o głosy wyborców, będzie Prawo i Sprawiedliwość. PKW poinformowała o zarejestrowaniu komitetu wyborczego PiS. Co wiadomo na jego temat?

Komitet wyborczy. Prawo i Sprawiedliwość. PKW przekazała informacjeKomitet wyborczy. Prawo i Sprawiedliwość. PKW przekazała informacjeŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d45q9qo
d45q9qo

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia. W jej trakcie wyborcy zdecydują o tym, kto będzie reprezentował ich interesy na szczeblu władzy lokalnej. W przypadku, gdy nie przyniesie ona rozstrzygnięcia, dwa tygodnie później, tj. 21 kwietnia 2024 odbędzie się druga tura wyborów na wójta, burmistrza, prezydenta miasta. Jednym z komitetów, który może rejestrować kandydatów, jest Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.

Wybory samorządowe 2024. Sprawdź najnowsze informacje.

Wybory samorządowe 2024. Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. PKW informuje

Jak wynika z komunikatu z dnia 19 lutego 2024 r. o komitetach wyborczych utworzonych w związku z wyborami do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborami wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zarządzonymi na dzień 7 kwietnia 2024 r., jednym z komitetów zgłoszonych do PKW, jest KW Prawo i Sprawiedliwość.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Dowiedziałam się z mediów". Pawłowska o intrygach w lubelskim PiS

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Państwową Komisję Wyborczą, partia ma prawo rejestrować kandydatów na terenie całego kraju. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Piotr Milowański a pełnomocnikiem finansowym - Tomasz Bartczak.

d45q9qo

Wybory samorządowe. Kogo w kwietniu wybiorą wyborcy?

Wybory samorządowe są wyborami na szczeblu lokalnym. W ich trakcie na pięcioletnie kadencje wybrani zostaną wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast oraz członkowie rad gmin, rad powiatów, rad miast na prawach powiatu oraz rad sejmików województw. Ponadto w Warszawie odbędą się wybory do rad dzielnic i osiedli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d45q9qo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45q9qo
Więcej tematów